Навіщо у США арештували бізнесменів Парнаса і Фрумана – «ворогів» Коломойського та клієнтів Джуліані

Ігор Фруман і Лев Парнас в оточенні Дональда Трампа та Рудольфа Джуліані

9 жовтня стало відомо, що поблизу Вашингтона в аеропорту Даллес (Dulles) затримали бізнесменів Льва Парнаса та Ігоря Фрумана за звинуваченням у порушенні фінансування виборчих кампаній. Інакше кажучи, їх підозрюють у грошових махінаціях та нелегальному фінансуванні фонду Республіканської партії, що свого часу підтримував Трампа. 10 жовтня окружний суд штату Віргінія арештував Парнаса та Фрумана із можливістю виходу під заставу по 1 мільйону доларів за кожного фігуранта.

З минулим українського та білоруського бізнесменів пов’язано багато цікавих історій – про їхнє спонсорство президентської кампанії Трампа та близькі стосунки з його адвокатом Рудольфом Джуліані, а також судові позови проти Коломойського через особисту образу.

Хто такі Парнас і Фруман

Ігор Фруман та Лев Парнас наразі є громадянами США, однак колись вони мешкали в Україні.

Ігор Фруман та Дональд Трамп
Ігор Фруман та Дональд Трамп

Ігор Фруман народився в Білорусі, проте жив в Одесі, де був співвласником компанії з продажу діамантів Otrada Luxury Group, володів п’ятизірковим готелем-бутіком «Отрада» та інвестував у київський ресторан Buddha Bar. 

Одесит Лев Парнас заснував компанію з контейнерних перевезень вантажів між США та колишніми республіками Радянського союзу Fraud Guarantee та володів брокерською компанію.

Лев Парнас (ліворуч) і Рудольф Джуліані
Лев Парнас (ліворуч) і Рудольф Джуліані

Обидва бізнесмени фігурують в організації спілкування ексгенпрокурорів Віктора Шокіна і Юрія Луценка з адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані. Комунікація стосувалася кримінального переслідування колишнього віцепрезидента США Джо Байдена через те, що він – негласний конкурент Трампа на майбутніх виборах президента США.

У чому звинувачують Парнаса і Фрумана

Два україно-американських бізнесмени близько знайомі з адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та допомагали йому отримати компромат на Джо Байдена та його сина Гантера.

Відповідно до судових матеріалів, Ігор Фруман і Лев Парнас почали давати гроші на передвиборчі кампанії американських політиків у березні 2018 року. Так, нібито затримані Парнас та Фруман незаконно фінансували передвиборчі кампанії на мільйони доларів, використовуючи гроші російського бізнесмена.

У документах американського слідства сказано, що Парнас і Фруман «мали на меті просувати власні фінансові інтереси та політичні інтереси однієї української офіційної особи, з якою вони працювали. Завдяки підтримці американських політиків фігуранти хотіли задовільнити свої бізнес-інтереси».

«Фруман і Парнас змовилися обійти федеральні закони про нелегальний іноземний вплив, беручи участь у схемі передачі іноземних грошей кандидатам на федеральні і державні посади, щоб звинувачувані могли «купити» потенційний вплив з допомогою кандидатів, кампаній і урядів», - йдеться в обвинувальному акті.

Зокрема, бізнесмени придумали схеми, завдяки яким можна було б перераховувати більші суми на фінансування передвиборчої кампанії, ніж це дозволено законом. Для цього у квітні 2018 року вони заснували у штаті Делавер компанію Global Energy Producers. Через місяць на її рахунки надійшло $325 000, які вони направили до підставного фонду, а фактично – на пряме фінансування реклами Трампа.

Іншими словами, Парнас і Фруман вигадали схеми незаконного фінансування виборчої кампанії та знайшли «шпарину», через яку перераховували політикам більше грошей, аніж це дозволено у законі.

Також обвинувачення наголошує, нібито Парнас намагався посприяти відкликанню посла США в Україні на прохання українських офіційних осіб. Стало відомо, що Фруман та Парнас лобіювали звільнення посла США в Україні Марі Йованович, яку Дональд Трамп «посунув» з посади цієї весни. До того ж, фігурантів звинувачують у наданні працівникам структур, що відстежують порушення на виборах, фальшивих свідчень стосовно відомостей про себе. 

Скандал щодо Парнаса-Фрумана і Коломойського

Стосунки Ігоря Коломойського та Парнаса і Фрумана одразу не склалися. За численними повідомленнями ЗМІ, Парнас і Фруман мали намір зустрітися з Володимиром Зеленським та приїхали до Києва напередодні його інавгурації. У свою чергу Коломойський каже, що після перемоги Зеленського на виборах вони приїхали до Ізраїлю і просили олігарха допомогти зустрітися з новообраним президентом. Коломойський запевняв їх, що з Зеленським не спілкується і впливати на нього не може.

«В Україні діють два аферисти, які перебувають під розслідуванням США. Один, здається, Лев Парнас, а інший – Ігор – чи то Фруман, чи то Фурман. І вони ходять тут Україною, збирають з людей гроші, розповідають, що вони близькі з паном Джуліані – і що вони вирішать із паном Луценком будь-яке питання. Пан Луценко про це навіть не знає. І, я думаю, пан Джуліані теж про це не знає. Два «Остапи Бендери», які ходять поміж двома країнами й розповідають всіляке… І в найближчому майбутньому, повірте мені, ми цих двох «субчиків» виведемо на світло боже. Запам'ятайте ці два імені: Лев Парнас і Ігор Фруман. Вони приїжджали до мене в Ізраїль і розповідали, як мені треба із Зеленським спілкуватися. Я сказав, я не маю відношення до Зеленського. Після цього вони зникли – і тут почалися всі ці провокації: щодо Джуліані, оточення, позбутися, ще якоїсь маячні», - заявляв Коломойський у травні цього року.

Одразу після цієї заяви олігарха 17 травня Фруман і Парнас подали позов до Голосіївського районного суду Києва проти Ігоря Коломойського та його «образливих висловлювань». У позові бізнесмени вимагали компенсації за моральну шкоду.

«Слова Коломойського в інтерв’ю про те, що Фруман і Парнас є «аферистами» і «знаходяться під слідством США», а також «збирають з людей гроші під приводом знайомства з Джуліані, який є адвокатом президента США Трампа», зашкодили честі, гідності та діловій репутації двох громадян Америки, які є «важливими бізнесменами у своїй країні», – йдеться у позові, поданому адвокатом позивачів Аліною Самарець.

Позивачі вимагали за моральну шкоду 200 мільйонів гривень. Найцікавіше, що для них нібито було найголовнішим не гроші, а безпосереднє спростування неправдивої інформації та «образи». А 200 мільйонів вони планували передати народові України. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...