Марі Йованович відкликали з України після її відмови Джуліані, - Associated Press

Фото: Associated Press

Колишнього посла США в Україні Марі Йованович відсторонили від посади після її наполягання, щоб прохання адвоката Трампа Руді Джуліані до українських чиновників щодо розслідування передавалися офіційними каналами, а не через неї.

Як повідомляє Associated Press, Марі Йованович планує дати свідчення перед депутатами Конгресу в п’ятницю в рамках розслідування Імпічменту президента США Дональда Трампа.

Демократи кажуть, що вони очікують, що вона з’явиться, незважаючи на позицію адміністрації Білого дому, не співпрацювати зі слідством.

Йованович була відкликана з Києва у травні,  після того як Джуліані, який є особистим адвокатом президента США Дональда Трампа, підштовхував українських чиновників розслідувати необґрунтовані звинувачення у корупції Джо і Хантера Байденів.

Планується, що в п’ятницю в рамках розслідування імпічменту відбудеться засідання комітетів з питань розвідки, зовнішніх справ та реформ. 

Також повідомляється, що у четвер 10 сенаторів-демократів надіслали листа до державного секретаря Майка Помпео з вимогою пояснити відставку Йованович до закінчення трирічного призначення.

Раніше повідомлялося, що у США арештували двох соратників адвоката президента США Дональда Трампа Руді Джуліані, які допомагали йому в Україні.

Зазначається, що двох іноземних донорів Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які допомагали Руді Джуліані, арештували у середу за кримінальними звинуваченнями у порушенні правил фінансування компанії.

Loading...