Новини » Світ Читать эту новость на русском

Будівництво «Північного потоку-2» не може бути припинено, - міністр оборони ФРН

Труби для газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» на нинішній стадії не може бути припинено.

Про це міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer) заявила на зустрічі з главою міноборони Латвії Артіс Пабрікс в Ризі в п’ятницю, 11 жовтня, повідомляє DW.

Цей «складний проєкт» важливий для енергетичної політики ФРН, додала міністр, особливо виділивши його значимість для гарантії поставок енергії та забезпечення різноманітності енергоносіїв.

Її латвійський колега закликав Євросоюз до єдиної позиції з цього питання. За словами Пабрікс, можна прокладати нові трубопроводи, але не можна говорити про додаткову енергетичну безпеку, якщо з ними працює один і той же постачальник.

Газопровід, будівництво якого здійснюється низкою російських і європейських компаній, повинен бути прокладений по Балтійському морю паралельно з уже існуючим «Північним потоком». Більшість країн, через територіальні води яких проходить «Північний потік-2» (Фінляндія, Швеція, Німеччина) надали дозвіл на прокладку труб. Данія – остання країна, яка повинна схвалити будівництво для своєчасного завершення проєкту.

Крім того, Крамп-Карренбауер пообіцяла Латвії подальшу підтримку в області безпеки. Рига може покластися на Німеччину в якості союзника по НАТО, підкреслила міністр. У свою чергу, глава латвійського міноборони згадав повітряну оборону і захист узбережжя, говорячи про підтримку з боку союзника по Північноатлантичному альянсу. За словами Пабрікс, власних коштів Латвії недостатньо для її захисту.

Напередодні Крамп-Карренбауер заявила, що Німеччина не виключає консультацій в НАТО з питання розширення своєї військової місії в країнах Балтії в зв’язку з припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Для посилення свого східного флангу Північноатлантичний альянс раніше розмістив в Польщі та країнах Балтії чотири батальйони на ротаційній основі.

Нагадаємо, міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що «Північний потік-2» це загроза для усієї Європи.

Він наголосив, що Росія «маніпулювала постачанням газу Польщею та Україною, завдаючи шкоди цим країнам».

Перрі також розкритикував побудову «Північного потоку-2». За його словами, цю гілку спроектували, аби «проникнути в серце енергетичної безпеки Європи».

 

 

 

Loading...