​За зрив опалювального сезону АМКУ штрафуватиме теплопостачальників

Ілюстративне фото

Антимонопольний комітет накладатиме штрафи на компанії-монополістів, які не надають послуги теплопостачання, якщо немає альтернативних постачальників.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Згідно  з повідомленням, штраф складатиме до 10 % доходу за останній звітний рік.

Також в комітеті наголошують, що "відмова суб’єкта, що займає монопольне становище (а саме такими в більшості є теплопостачальники), від реалізації товару за відсутності його альтернативи, може мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем". 

Окрім цього, у АМКУ провели дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України, у межах якого визначили основні порушення законодавства теплопостачальниками та місцевими органами влади:

  • встановлення «завищених» тарифів за послуги з централізованого теплопостачання;
  • надання послуг неналежної якості та відмова у проведенні перерахунків за неякісно надані послуги;
  • нарахування за послуги за нормами споживання при наявності приладів обліку;
  • збільшення тарифу без попередження споживачів (недотримання порядку доведення до споживачів інформації про намір здійснити зміну до тарифів на комунальні послуги).

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України порушив справу проти ПАТ "ДТЕК Західенерго" про порушення компанією економічної конкуренції в зоні "Бурштинського енергоострова", але "ДТЕК" вважає його необґрунтованим. 

Loading...