Європарламент зобов’язаний допомогти українським журналістам у боротьбі за незалежність ЗМІ, – євродепутат від Чехії

Фото: 112.ua

Європарламент зобов’язаний допомогти українським журналістам у боротьбі за незалежність засобів масової інформації в країні.

Про це в Європарламенті під час дебатів з питань України заявила депутат від Чехії і Моравії Катерина Конечна, повідомляє 112.ua.

«Свобода преси в Україні під загрозою», – заявила вона. Такий висновок Конечна зробила після спілкування з українськими журналістами.

«З працівниками не підписують постійні контракти, Нацкомісія не продовжує ліцензії і навіть намагається відібрати ліцензії у медіаресурсів, які відчайдушно намагаються надавати незалежне мовлення», – повідомила вона своїм європейським колегам у тому числі і щодо ситуації з телеканалами «112 Україна», NewsOne і ZiK.

«Тому українські журналісти звернулися до нас з проханням підтримати їх у боротьбі за незалежність засобів масової інформації в Україні. Чи збирається Європейський парламент зробити які-небудь дії у цьому напрямку? Ми зобов’язані, інакше ми просто не будемо досить активні», – резюмувала вона.

Нагадаємо, під час дебатів євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна - ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл повідомив про зростання в Україні тиску на пресу.

А  високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Європейський Союз вживає кроків для захисту свободи преси в Україні.

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.

До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.

Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням.   

Loading...