Новини » Політика 10 жовтня, 2019, 11:15
В Європарламенті під час дебатів щодо ситуації в Україні Зеленського звинуватили в тиску на незалежні медіа
Фото 112
Фото 112

Президент України Володимир Зеленський продовжує політику п’ятого президента України Петра Порошенка щодо спроби впливати на медіа, які не підтримують його інтереси.

Таку думку висловив євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна-ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл в ході дебатів щодо ситуації в Україні.

Гілл нагадав, що ст. 19 Загальної декларації прав людини проголошує, що кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх вираження. Він окремо підкреслив, що це визначення включає також і свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію й ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

На переконання євродепутата, будь-який диктаторський і репресивний режим прагне припинити свободу ЗМІ і медіаресурсів, «наївно вважаючи, що таким чином у них вийде змусити опозицію мовчати».

«Екс-президент України Порошенко спробував впливати на медіаресурси, які не виражали його інтереси, використовуючи неправомірні дії. Це провалилося і це засудили. Нинішній президент Зеленський намагається слідувати цим шляхом попри його заяви про зворотне. Він використовував неправомірні дії, щоб позбавити телеканали ліцензій на мовлення, а також – загрожує тим каналам, які йому не подобаються», – заявив Гілл.

Євродепутат закликав високого представника Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріку Могеріні використовувати свій вплив щодо пана Зеленського, щоб гарантувати свободу преси в Україні.

У свою чергу Федеріка Могеріні заявила, що ЄС вчиняє дії з метою захисту свободи преси в Україні.

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.

До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.

Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:02 :42