Уряд створить Центр гендерних компетенцій у секторі безпеки і оборони, – Кулеба

Дмитро Кулеба. Фото kmu.gov.ua

У секторі безпеки та оборони буде створений Центр гендерних компетенцій, який системно впроваджуватиме стандарти рівності чоловіків та жінок в одностроях.

Про це віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, виступаючи на форумі «Подвиг не знає статі», передає Урядовий портал.

«Ми в програмі діяльності Уряду записали, що гендерна рівність буде одним з наших пріоритетів. Зокрема, запланували створити Центр гендерних компетенцій у секторі безпеки та оборони. Запевняю вас, що ми такий центр створимо», - заявив він.

Віцепрем`єр-міністр пояснив, що концепція такого Центру вже була розроблена раніше, а нині настав час його створити. За його словами, новий Центр буде цілісно і всеосяжно впроваджувати стандарти щодо рівності чоловіків та жінок в одностроях.

«Нині Збройні Сили України вже майже на одному рівні з військами НАТО за кількістю жінок. У нас їх близько 10,6%, в Альянсі - 10,9%. Тож у цьому аспекті ми в НАТО вже, можна сказати, вступили. Ми працюватимемо таким чином, щоби наша політика у сфері гендерної рівності відповідала найкращим стандартам Північноатлантичного альянсу», – зауважив віцепрем`єр-міністр.

Дмитро Кулеба наголосив, що надзвичайно вдячний всім, хто опікується гендерною рівністю, – і в уряді, і в парламенті, а також міжнародним партнерам України. 

«Цей шлях дуже важко пройти самим. Я дуже вдячний вам від імені уряду за те, що ми проходимо його разом», - звернувся він до дипломатів, представників та представниць ООН.

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба впевнений, що ЄС неминуче ухвалить рішення про членство України у блоці.

 

Loading...