У МЗС відреагували на звернення ПАРЄ до Венеціанської комісії через український законопроєкт

ПАРЄ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на дії Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, який попросив Венеціанську комісію оцінити проєкт Закону України про діяльність органів судової влади.

Про це повідомила пресслужба МЗС у відповіді УНН.

"Питання забезпечення верховенства права і незалежності судової системи є одними з головних пріоритетів, задекларованих Радою Європи, що знайшло своє відображення в Європейській конвенції з прав людини. Україна дотримується взятих на себе в рамках РЄ юридичних зобов’язань", - повідомили у міністерстві.

Відповідаючи на питання щодо реакції на лист Генерального секретаря Ради Європи із занепокоєнням щодо проєкту закону №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", рекомендований до ухвалення у другому читанні комітетом Верховної Ради з питань правової політики, у МЗС наголосили, що звернулися із цим питанням до Міністерства юстиції.

"Що стосується конкретних питань, порушених у листі Генерального секретаря Ради Європи і пов’язаних з розглядом в Комітеті міністрів РЄ стану виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини та, у цьому контексті, проєктом закону № 1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", про них поінформовано Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ з огляду на його компетенцію відповідно до Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, цього тижня Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи запитав думку Венеціанської комісії про недавні поправки до законодавчої бази в Україні, що регулює діяльність Верховного суду і органів судової влади.

Раніше повідомлялося, що президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є заявила, що спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова чекають на Європейській конференції голів парламентів країн-членів Ради Європи у Страсбурзі 24-25 жовтня 2019 року.

Loading...