«Опозиційна платформа - За життя» закликала Зеленського не допускати Ткаченка до керівництва Києвом

Представники ОПЗЖ. Фото з відкритих джерел

Політична партія «Опозиційна платформа - За життя» закликає президента України Володимира Зеленського виконати свої передвиборні обіцянки і не допустити до керівництва столицею держави осіб, замішаних у корупційних махінаціях.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті політичної сили. Подаємо її дослівно:

«Не вкради» - основна заповідь у боротьбі з корупцією. І, по суті, одна з обіцянок, закріплених у передвиборчій програмі кандидата на пост президента України Володимира Зеленського. На жаль, ми бачимо, що воно стає прожектом, пустою обіцянкою вже обраного глави держави. Безкарність голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка, який замішаний в корупційних схемах (причому на законодавчому рівні), пов'язаних зі зняттям мораторію на приватизацію Одеської кіностудії, - яскравий тому приклад.

Незважаючи на відверто цинічну корупційну діяльність на посаді голови комітету Верховної Ради України, який лобіює в парламенті, всупереч існуючому конфлікту інтересів, власні бізнес-інтереси з метою незаконного збагачення, Олександр Ткаченко має намір претендувати на посаду голови Київської міської державної адміністрації, в управлінні якої знаходиться близько 200 комунальних підприємств - ласий шматочок для «горе-приватизаторів».

Системний аналіз положень законів України «Про запобігання корупції» та «Про місцеві державні адміністрації» в їх сукупності свідчить про неприпустимість призначення на пост глави Київської міської державної адміністрації особи, в діях якої є ознаки корупційного правопорушення, в тому числі порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів відповідно до статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На жаль, «турборежим» діяльності нової влади призвів до несанкціонованих дій всього уряду, продукуючи створення «слугами народу» механізмів і корупційних схем для задоволення своїх інтересів і потреб, цинічного розкрадання державної власності шляхом створення нормативних регуляторів для незаконного збагачення і розграбування народного надбання. Але головне - ми стаємо свідками великомасштабного обману і зради інтересів понад 70% виборців, які довірилися «Зе! Команді» і повністю віддали їй кермо влади, сподіваючись на виконання передвиборчих обіцянок.

Є очевидним, що Олександр Ткаченко, очоливши парламентську структуру, по суті, узурпував владу для задоволення власних інтересів з метою особистого збагачення. Будучи особою, яка володіє частиною акцій Одеської кіностудії, він (при наявності існуючого і потенційного конфлікту інтересів) приховав цей факт і не заявив про наявність конфлікту інтересів під час вирішення питання про зняття на законодавчому рівні мораторію на продаж даного об'єкту державної власності. Такі дії Ткаченко підпадають під санкції антикорупційного законодавства, зокрема в тому, що стосується обмеження його права як службовця займати посади, пов'язані з функціями здійснення владних повноважень.

Політична партія «Опозиційна платформа - За життя» закликає президента України виконати свої передвиборні обіцянки і не допустити до керівництва столицею держави осіб, замішаних у корупційних махінаціях.

Раніше народні депутати України від «Опозиційною платформи - За життя» вже звернулися в ГБР і НАБУ з приводу необхідності розслідування корупційних дій Олександра Ткаченко в питанні приватизації Одеської кіностудії. Депутати просять правоохоронні органи внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення посадовою особою - головою Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ткаченко, злочинів, передбачених частиною другою статті 344, частиною першою статті 14, частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України - незаконний вплив у будь-якій формі на народних депутатів України з метою добитися прийняття незаконних рішень, зловживання владою і службовим становищем - і провисання ти досудове розслідування.

Loading...