NASA буде детально вивчати галактику Чумацький шлях

Ілюстрація Чумацького шляху. MARK GARLICK/SCIENCE PHOTO LIBRARY

Національне управління по аеронавтиці та дослідженню космічного простору (NASA) сподівається розкрити, що лежить в центрі галактики Чумацький шлях з безпрецедентною точністю.

Про це повідомляє видання Newsweek

Зазначається, що для цього телескоп James Webb Space Telescope (SWST) зробить серію фото з небаченою до цього часу якістю. 

Наразі відомо, що в центрі галактики лежить супермасивна чорна діра, чия маса в 4 мільйони разів перевищує масу Сонця. Навколо діри надзвичайно швидко обертаються мільйони зірок. Але весь регіон вкритий міжзоряним пилом. Тому вченим не вдається роздивитися, що саме там відбувається. 

Хоча найбільш яскраві зірки все ж вдалося виявити. Однак, NASA обіцяє, що ситуація скоро зміниться. Запуск JWST запланований на 2021 рік. Телескоп зможе пробитися крізь пил і прислати на Землю знімки центру галактики Чумацький шлях "з безпрецедентною точністю". 

Видання нагадує, що JWST часто називають телескопом NASA для пошуку прибульців. І на його борту дійсно будуть інструменти, які зможуть зафіксувати біологічні сліди інших цивілізацій на планетах за межами Сонячної системи. Це дозволить вченим сфокусуватися на планетах, які можуть дійсно підтримувати життя. А може навіть і дати відповідь на питання, чи людство саме у Всесвіті.

Втім, JWST буде також використаний для спостереження за центром галактики в інфрачервоному світлі. Тобто телескоп зможе спостерігати такий тим випромінювання від ядра.

Раніше повідомлялося, що у NASA хочуть відправити у відкритий космос лише жінок. 

Loading...