Могеріні: ЄС вживає кроків для захисту свободи преси в Україні

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Європейський Союз вживає кроків для захисту свободи преси в Україні.

Про це заявила високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні під час дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Україні, повідомляє 112.ua.

«Я б хотіла сказати декілька слів про те, що ми робимо дії з метою захисту меншин в Україні, а також свободи преси, яка є частиною нашої постійною роботою з різними інституціями України і громадянським суспільством», – заявила вона.

Могеріні зазначила, що до питань, які порушували євродепутати, спрямовано пильну увагу.

«І щоб гарантувати вам, що всі ваші зауваження, пропозиції стосовно різних тем і питань щодо підтримки реформаційних процесів в Україні або ж мінських домовленостей, вирішення конфлікту, я повідомляю, що їх буде згадано в наших переговорах з 28 міністрами країн – членів ООН у понеділок. Переважно – з українськими колегами, оскільки міністр закордонних справ приєднається до нас», – заявила вона.

Також вона подякувала європарламентарям за взаємодію в різних питаннях щодо не тільки України, а й оборони і безпеки інших країн, оскільки строк виконання нею повноважень добігає кінця.

Нагадаємо, під час дебатів євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна - ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл заявив про зростання в Україні тиску на пресу.

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.

До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.

Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням.  

 

 

Loading...