​Фінляндія заморожує експорт зброї в Туреччину через напад на Сирію

Війна у Сирії. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Фінляндія засудила напад Туреччини на Сирію і вирішила заморозити експорт зброї в країну.

Про це повідомляє Yle

Згідно з повідомленням, прем'єр-міністр Фінляндії Антті Рінне заявив, що Держрада не видаватиме нових ліцензій на експорт зброї в цю країну. Також він зазначив, що дії Туреччини ускладнюють непросту ситуацію в регіоні. 

"Ми вкрай стурбовані наслідками дій Туреччини для гуманітарної ситуації в Сирії. Військові дії можуть привести до появи нових біженців, які прагнуть покинути регіон. Нам важливо підготуватися до цього також на рівні ЄС", - сказав Рінне. 

Окрім прем'єра, стурбований ситуацією з цивільним населенням у районі воєнних дій і міністр закордонних справ Пекка Хаавісто.  Зокрема, він попередив про можливу появу нових біженців, які хотітимуть потрапити до Європи. 

Раніше міністр оборони Фінляндії  Антті Кайкконен повідомив, що Фінляндія поки не видає нових ліцензій на експорт зброї до Туреччини. Кайкконен обгрунтував це рішення тим, що Туреччина почала військову операцію в Північній Сирії, і Фінляндія не експортує зброю в воюючі країни або держави, що порушують права людини.

Нагадаємо, Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що турецькі збройні сили почали антитерористичну операцію "Джерело світу" в Сирії. 

ЗМІ повідомляють, що кілька великих вибухів сколихнули північно-східне сирійське місто Рас-ель-Айн поблизу з турецьким кордоном. 

Loading...