​Дата зустрічі "нормандської" четвірки залежить від РФ, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що саме російська сторона своїми діями відтягує зустріч у "нормандському" форматі.

Про це він заявив під час пресмарафону, який транслює телеканал Zik.

"Відтермінування і дата, дійсно, залежала від російської сторони, тому що Франція, Німеччина і Україна – була одна з дат, 16-те, мені здається, вересня, була дата. А Росія не змогла підтвердити цю дату і не підтвердила. Не змогли, у них зайнята ця дата. Вони так і сказали мені", - зазначив Зеленський.

Також президент уточнив: "Ми домовились про що: що саміт «нормандського» формату може бути. Складно у цілому було домовитись про те, щоб він відбувся, бо з 2016 року його не було. І в принципі, було таке відчуття, що це нікому не потрібно з влади. Ми сказали – нам потрібно… На м потрібно зрозуміти, хто що хоче і зрозуміти реальні кроки – 3-5 реальних кроків, коли і як ми можемо закінчити війну. Бо ми дуже цього хочемо".

Окрім цього Зеленський зазначив, що зустрічі можливі у двох форматах – "нормандський формат" та пряма зустріч із Володимиром Путіним.

На питання про можливість зустрічі із президентом РФ, Зеленський відповів: "Я не можу вам зараз про це сказати. Я знаю одне, що ця зустріч повинна бути. Якщо ми хочемо закінчити війну, вона повинна бути. Ми зараз говоримо тільки про нормандський формат".

Нагадаємо, сьогодні, 10 жовтня, о 10:00 розпочався пресмарафон з президентом України Володимиром Зеленським. Глава держави протягом усього дня відповідатиме на запитання журналістів. 

Трансляцію марафону можна подивитися тут

Loading...