Зеленський: «Формули Штайнмаєра» для Криму не існує. Це дуже складна історія

Володимир Зеленський. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Деокупація Криму неможлива без допомоги міжнародних партнерів.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський 9 жовтня, повідомляє  Крим.Реалії.

На запитання журналіста, чи існує для Криму «формула Штанмаєра», президент відповів, що зараз такої формули не має.

«Зараз немає цієї формули. Це дуже складна історія. Ви знаєте, що тут Україна, на жаль, сама не впорається. Потрібні умови наших міжнародних партнерів, повинна у нас бути ще потужніша армія. Ми поважаємо наших військових… але, чесно кажучи, треба бути дуже потужними, щоб не тільки в нас дипломатія працювала, щоби армія у нас була дійсно високого рівня», – відповів президент Зеленський.

Нагадаємо, під час 85-го Міжнародного ПЕН-Конргесу в Манілі (Філіппіни), 2 жовтня, Асамблея делегатів Конгресу одноголосно проголосувала за ухвалення резолюції щодо ситуації зі свободою слова і вираження поглядів у Криму.

«Міжнародний ПЕН глибоко стурбований масштабними обмеженнями свободи слова і вираження поглядів у Криму, незаконно окупованому й анексованому Росією у березні 2014 року.

Протягом 5,5 років невизнаної анексії Криму, ООН та інші правозахисні групи зафіксували багаторазові серйозні порушення прав людини на півострові: незаконні обшуки, арешти та утримання під вартою, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, тортури, грубі порушення прав на справедливий судовий розгляд і вбивства. Російська Федерація продовжує застосовувати своє законодавство в Криму, не виконуючи зобов’язання перед міжнародним гуманітарним правом щодо дотримання існуючого законодавства на окупованій території», – йдеться у резолюції міжнародного ПЕН щодо ситуації зі свободою вираження поглядів у Криму. 

Loading...