Завтра стануть відомі імена лауреатів Нобелівської премії з літератури

Шведська академія 10 жовтня оголосить імена лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки.

Про це повідомляє The Guardian.

Минулоріч вручення Нобелівської премії з літератури відклали через сексуальний скандал, що призвів до відставок деяких членів Шведської академії, які відбирають кандидатів на вручення премії.

Повідомляють, що фаворитами на вручення премії є французька письменниця з Гваделупи Маріз Конде, польська письменниця Ольга Токарчук, угорський письменник Ласло Краснагоркаї,. Також гідною кандидатурою вважають канадську письменницю Маргарет Етвуд.

Нагадаємо, Шведська академія оголосила, що Нобелівську премію в галузі літератури у 2018 році року не вручатимуть. Такі зміни зумовлені, зокрема, серією скандалів, пов’язаних з витоком інформації про лауреатів з Шведської академії. Зокрема, франко-шведський фотограф і режисер Жан-Клод Арно, чоловік члена Академії Катаріни Фростенсон, був джерелом витоку інформації про лауреатів Нобелівської премії з літератури: Віслави Шимборської (1996), Ельфріди Єлінек (2004), Гарольда Пінтера (2005), Жан-Марі Гюстава Ле Клезіо (2008), Патріка Модіано (2014), Світлани Алексієвич (2015) і Боба Ділана (2016).

Loading...