Всі генеральні прокурори раніше були «людьми президента», - Гончаренко

Олексій Гончаренко

За всю історію незалежності всі генеральні прокурори були пов'язані з президентами, які вносили їх ні кандидатури. Але на міжнародних переговорах ще не звучало, що президент буде давати доручення генпрокурору і представляє його, як свою людину.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Олексій Гончаренко.

Пан Гончаренко розповів, що не є прокурором і нікого не може звинувачувати, але слова президента, про те, що генпрокурор є його людиною, виглядають, як зловживання службовим становищем. За його словами, в Україні діє законодавство, згідно з яким генпрокурор має бути незалежною фігурою, бо він може вести розслідування проти самого президента. Саме тому він направив депутатське звернення до ДБР.

«Президент казав фразу, що він подивитися цю справу, в якій зацікавлений президент США. Тобто це означає, що він дасть генпрокурору відповідну вказівку, хоча не має права це робити. Я не кажу, що ми тут щось почули неймовірне для України. Напевно, за всю історію незалежності всі генеральні прокурори були пов'язані з президентами, які їх вносили. Але це треба колись припиняти», – зазначив народний депутат.

Політик уточнив, що напевно зі всіма генеральними прокурорами, які подавав Порошенко, він був знайомий і довіряв їм. Водночас, це не скасовує статтю законодавства, що генпрокурор має бути незалежним.

«У будь-якому разі я не чув, щоб на міжнародних переговорах звучало, що Порошенко буде давати якісь доручення генпрокурору і представляє його, як свою людину», – пояснив Гончаренко.

Зокрема, він наголосив, що Зеленський вів розмову з Дональдом Трампом українською мовою, тому викладена стенограма є перекладом на англійську, а не оригіналом. Тому, на його думку, було би правильно з боку президента, щоб він виклав стенограму розмови, яка точно є в Офісі Президента.

Нагадаємо, що народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко звернувся до Державного бюро розслідувань через заяву президента України Володимира Зеленського під час розмови з президентом США Дональдом Трампом про те, що генпрокурор –100% його людина.

Як повідомлялося, згідно зі стенограмою телефонної розмови з Трампом від 25 липня Зеленський обіцяв президенту США, що новий генпрокурор України заново розслідуватиме справу компанії, пов’язаної з сином ексвіце-президента США Джо Байдена Хантером Байденом (Burisma. – ред.), і попросив американську сторону надати додаткову інформацію для проведення цього розслідування.

Loading...