Україні слід вимагати від ОБСЄ негайного відкликання Сайдіка, – Чубаров

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік. Фото: ZIK/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров заявив, що Україні слід вимагати негайного відкликання чинного голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка від виконання повноважень спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі.

Про це він написав у Facebook, коментуючи виступ Сайдіка на форумі Salzburg Europe Summit в Австрії.

«Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі Мартін Сайдік на міжнародному форумі в Зальцбурзі не тільки відмовився висловлювати свою позицію щодо незаконної анексії Росією Криму, але при цьому дозволив собі суб’єктивні історичні екскурси, що виправдовують спробу незаконної анексії Росією Криму», – заявив Чубаров.

За його словами, Сайдік свідомо нехтує всіма принципами, що містяться в Гельсінському Заключному Акті та якими держави – учасниці ОБСЄ мають керуватися у взаємних відносинах.

Чубаров зазначив, що виглядає, ніби Сайдік – один з міжнародних чиновників, чиїм завданням є виправдання злочинів Росії, скоєних нею проти України.

«Простіше кажучи, з якою б «формулою» Україна не виходила на міжнародні переговори з Росією, при таких посередниках, як Мартін Сайдік, нам уготовано поразку», – додав голова Меджлісу.

Він також наголосив, що Україні слід вимагати негайного відкликання чинним головою ОБСЄ Сайдіка від виконання ним повноважень спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі.

Нагадаємо, спецпредставник чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік переконаний, що для людей на Донбасі – як на підконтрольній уряду території, так і в ОРДЛО – найважливішим є мир, а на яких умовах він буде – другорядне питання.

Loading...