У Раді зареєстрували законопроєкт, який звільняє молодих спеціалістів від податкового навантаження

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №2250 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон).

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Ініціював законопроєкт народний депутат від "Слуги народу" Олексій Кучер.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом пропонується звільнити роботодавців від сплати єдиного соціального внеску за працівників, які не досягли 27-річного віку. Також пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників віком до 27 років.

Відтак, законопроєкт передбачає внесення всього двох змін.

До 167 Податкового кодексу додається пункт 6:

"Ставка податку, який утримується з доходу у вигляді заробітної плати та інших винагород і виплат, пов’язаних з оплатою праці, становить 0 відсотків бази оподаткування для платників податку, визначених у пунктах 162.1.1 та 162.1.2, які не досягли 27-річного віку, та для податкових агентів, які сплачують податок за осіб, вказаних у цьому пункті".

У статтю 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" додається пункт 5:

"Особи, зазначені в абзацах 1, 2, 4-6 частини першої цієї статті, звільняються від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".

У якості прикладу автор законопроєкту наводить досвід сусідньої Польщі, де спеціалісти віком до 26 років також були позбавлені податку на доходи, що позитивно оцінили міжнародні експерти.

Відмінність лише у тому, що у Польщі були встановлені граничні розміри "безподаткового" доходу. Кучер пропонує обійтися без цього положення, оскільки в українських реаліях це лише призведе до того, що все більше справжніх розмірів зарплат лишатимуться у тіні.

Натомість, така редакція законопроєкту сприятиме виведенню з тіні ринку зайнятості, оскільки роботодавцям буде вигідніше працевлаштовувати працівників до 27 років.

Проте, з цього випливає наступне питання: чи можна визнати цей законопроєкт, як такий, що створить додаткові складнощі при пошуку роботи для спеціалістів старших за 27 років, у пояснювальній записці не вказано.

Раніше ДПС у Львівській області заявляла, якщо в податковій декларації відсутні показники, що підлягають декларуванню, її можна не подавати.

Loading...