Мітинги у Калмикії проти нового мера-ексватажка «ДНР»: Хто такий Дмитро Трапезніков та як він прийшов у політику

Дмитро Трапезніков - новий мер Елісти

Тиждень тому у Калмикії вдруге пройшли достатньо масові протести проти нового мера столиці – вихідця з нині окупованого Донецька. Справа у тім, що Республіка Калмикія – це суб'єкт Російської Федерації у складі Південного федерального округу, що має населення 273 тисячі осіб, тому масштаби протестів, коли на вулиці вийшли сотні людей, а громадське невдоволення зростає, є показовим.

Так, 26 вересня столицю республіки – місто Еліста – очолив Дмитро Трапезніков, про якого нічого не знали не лише містяни, а й взагалі мало хто у республіці чув про такого «політика». 

Ще минулого року він жив в окупованому Донецьку, будучи безпосередньо пов'язаним з так званою «ДНР» і при цьому не маючи жодного стосунку ані до Калмикії, ані до Російської Федерації взагалі. Проте, чомусь саме його призначили виконувачем обов’язків голови міської адміністрації Елісти. Таке кадрове призначення стало можливим завдяки рекомендації Бату Хасікова – ще одного «новачка», нещодавно обраного голови Республіки Калмикія. Хасіков ніяк не аргументував таке своє «кадрове» рішення, тому громадяни, м’яко кажучи, обурилися та розпочали мирні протести.

Хто такий Дмитро Трапезніков

Новопризначеному меру Елісти Дмитрові Трапезнікову 38 років, він народився у Краснодарі, але все життя прожив у Донецьку. У різний час був виконувачем обов’язків голови так званої «Донецької народної республіки» та займав посади на різних щаблях так званої влади самопроголошеної «ДНР», був першим заступником керівника адміністрації так званої «ДНР». 

Маючи освіту за спеціальністю «промислове будівництво», Трапезніков у різні роки працював менеджером донецького футбольного клубу «Шахтер», то займався бізнесом, то був заступником голови райради Петровського району Донецька та гендиректором торгового будинку «Укоопвнешторг».

Дмитро Трапезніков
Дмитро Трапезніков

З початком збройного конфлікту на Донбасі – одразу увійшов до складу незаконних збройних формувань, таким чином розпочавши свою «кар’єру» у самопроголошеній «ДНР». Після загибелі ватажка «ДНР» Олександра Захарченка був тимчасовим в.о. голови «ДНР». Однак у вересні 2018 року його звільнили.  

Протести у Калмикії 

Цікаво, що після призначення Дмитра Трапезнікова мером його дружно привітав помічник президента Путіна, Владислав Сурков, до повноважень якого належать відносини з частково визнаними Республікою Абхазія і Республікою Південна Осетія та самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР». 

«Радий і пишаюсь, що наші донецькі кадри затребувані. Бажаю успіхів», - написав Сурков Трапезнікову. 

Те, що люди не зрозуміли мотивів очільника республіки під час призначення Трапезнікова, зіграло злий жарт із самим Бату Хасіковим. Він став головою Республіки Калмикія 21 вересня, отримавши безпрецедентну підтримку місцевих виборців – понад 82% голосів. Тому народні протести щодо Трапезнікова для нього – перше масштабне невдоволення людей, котре він спробував владнати, пішовши на діалог із незадоволеними. 

Одразу після призначення Дмитра Трапезнікова мером Елісти у місті розпочалися акції протесту за участі сотень місцевих мешканців. Так, 29 вересня та 1 жовтня біля буддистської пагоди Семи Днів зібралося п’ятсот протестувальників. Для міста з чисельністю населення 100 тисяч це немала кількість. Цікаво, що влада тоді жодним чином не перешкоджала мітингувальникам. Протестувальники попередили – 13 жовтня вони ще раз вийдуть на вулиці, аби продовжити висловлювати владі свої невдоволення. 

Подейкують, що формально організовує мітинг 13 жовтня партія «Яблуко», але фактично у протесті братимуть участь багато груп молодих людей. До речі, це перший для Калмикії випадок, коли до протестів долучається стільки людей, а влада ніяк не перешкоджає волевиявленню народу. 

Цікаво ще й те, що одразу після призначення нового мера на одному з сайтів республіки з’явилася петиція щодо відсторонення Трапезнікова від очільництва Елістою. Станом на 9 жовтня електронне звернення підписало 3500 осіб.  

Реакція та пояснення голови Калмикії 

За словами Батира Боромангнаєва, голови регіонального відділення партії «Яблуко», призначення Дмитра Трапезнікова очільником столиці Калмикії протирічить республіканському законодавству. Головний аргумент у тому, що він не виходець з Калмикії та навіть не росіянин. 

Після першого протесту, що відбувся 30 вересня, Бату Хасіков звернувся до мітингувальників у відеоролику. Він зазначив, що Еліста має проблеми: корупцію, поганий стан комунальної інфраструктури та дефіцит бюджету. Відтак, мовляв, призначення Трапезнікова є нестандартним рішенням, бо саме він має неабиякий досвід у відновленні Донбасу, і зможе допомогти Елісті. 

Бату Хасіков
Бату Хасіков

За кілька днів Хасіков поговорив із місцевими депутатами, одначе, вже особисто. Він підкреслив, що Трапезнікову дадуть рік попрацювати, а тоді будуть робити висновки за результатами його роботи. Також Бату Хасіков опублікував у своєму інстаграмі допис стосовно зустрічі з невдоволеними земляками. 

«В ході діалогу з’ясувалося, що недовіра до репутації і професійних якостей Дмитра Вікторовича основується на інформації, отриманій із сумнівних джерел в інтернеті. Прозвучали недопустимі висловлення, що він зрадник, крадій та злочинець. Озвучив компроміс – почути і погодитися з тим, що Трапезнікову потрібно дати час. Не вірити фейковим новинам, а судити за результатами», - пише Бату Хасіков.

По тону калмицького лідера ясно – насправді він говорить безкомпромісно і свого рішення лідер не змінюватиме. 

Однак, громадяни та депутати Елісти не бажають погоджуватися с Бату Хасіковим та сумніваються, що Трапезніков – людина потрібна республіці. Вони певні, що він не має гарного управлінського досвіду, не є сильним менеджером та не знає особливостей міста і краю в цілому.  

*************

Діалог між головою республіки та громадянами не завершено, і наступний етап «перемовин» очікується 13 жовтня – черговий протест. Тоді побачимо, до чого домовляться Хасіков та калмики, котрі категорично проти вихідця із самопроголошеної «ДНР» у кріслі мера своєї столиці. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...