Труба: Кваліфікація справи Пашинського може бути змінена

Сергій Пашинський. Фото УНІАН

Глава Державного бюро розслідувань Роман Труба не виключає, що у справі депутата Верховної ради 8 скликання Сергія Пашинського буде змінена правова кваліфікація.

Про це він сказав під час брифінгу, повідомляє РБК-Україна.

Так, Труба висловив ряд претензій до того, як справа Пашинського раніше розслідувалася Генеральною прокуратурою.

«Весь цей час, коли проводилося розслідування, людина, яка отримала кульове поранення, не був визнаний потерпілим, незважаючи на те, що експертиза чітко сказала, що йому завдано тяжке тілесне ушкодження.

Він навіть не був залучений у проведення слідчого експерименту. Факт хуліганських дій по відношенню до народного депутата виділений в окреме провадження, і саме народний депутат виявився потерпілим. 

2,5 року слідчі ГПУ не розслідували кримінальне провадження, а намагалися двічі закрити його, при цьому ігнорували вказівки і рекомендації, які надав Печерський суд», – підкреслив він.

«Кваліфікація цієї справи може бути змінена. Слідчі повинні будуть встановити чи спростувати факт, чи тримав народний депутат зброю, виходячи з машини», – сказав Труба.

Глава ДБР кілька разів підкреслив, що Пашинський використовував свій політичний вплив, щоб уникнути покарання.

Він зазначив, що «в разі нанесення тяжких тілесних ушкоджень, за санкцією від 5 до 8 років позбавлення волі, в якості запобіжного заходу можливе тільки взяття під арешт».

Нагадаємо, Печерський суд Києва обрав нардепу 5-8 скликань Сергію Пашинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Пашинського підозрюють у заподіянні тілесних ушкоджень. Йдеться про інцидент зі стріляниною, що стався в грудні 2016 року в одному з сіл Київської області – тодішній депутат прострелив ногу чоловіку, який начебто намагався напасти на депутата зі скляною пляшкою. 

Loading...