Новини » Суспільство 9 жовтня, 2019, 0:55
Скалецька назвала основні проблеми ексміністра Супрун

За роки керівництва виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун були проблеми з комунікацією з лікарями.

Про це заявила міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, передає Прямий.

«Давайте будемо говорити про три роки керівництва виконуючої обов’язки, пані Уляни Супрун. Три роки були досить контраверсійними в контексті форми подачі рішень і, можливо, комунікації. Була змінена комунікація з більшістю лікарень, керівників лікарень, з керівниками департаментів охорони здоров’я в регіонах, з асоціаціями», – казала Скалецька.

Вона зауважила, що більшість з керівників департаментів у регіонах скаржаться, що з ними не комунікували і до них не прислухалися.

«Друге. Рішення, коли були прийняті парламентом, про зміни моделі фінансування – це означає, що гроші розподілялися раніше просто на лікарні, а було потім змінено фінансування, що частина йде на первинну ланку, на сімейного лікаря зі всього бюджету, зразу в країні вирішено. І зразу розподіляються вже по деклараціям і по контрактуванню з лікарнями. Ця модель була давно розроблена в «пілотах» у Вінниці, Донецьку, Дніпропетровську. Вони це проходили і бачили. Це було одним рішенням парламенту вирішено, що це має йти на всю Україну. І ці рішення проводилися за три роком МОЗом. І комунікація, можливо, більше була у Facebook, менше через лікарів, а через лікарів – в регіони. Оскільки займалися лише лікарі «первинки», то лікарі «вторинки» – з ними не комунікували, вони не були носіями змін. І тому відбувалася така хаотична історія. Добре це чи погано – ніхто не міг зрозуміти», – додала Скалецька.

Вона зазначила, що були хороші приклади змін на «первинці».

«Там, де є хороший лікар, хороший лідер, хороший керівник лікарні – він зрозумів, він втягнувся, він доклав своїх зусиль. І маємо приклади, коли всі байдуже до цього ставилися. Перед нами зараз стоїть завдання, щоб це не було множинним злом. Вторинну ланку, коли ми зачепимо – там, де ми лікуємося, де є безпосередньо хірург, ендокринолог, де ми дійсно відчуваємо лікувальний ефект, – позбутися певних проблем, щоб у нас там не було такого неналежного комунікування… а навпаки, щоб всі все розуміли, до чого ми прийдемо, дійсно було. Тобто у нас насправді роботи в рази більше. Але я сподіваюся, що, показавши, що ми отримаємо в результаті, кожен громадянин буде більш до цього ставитись позитивно», – завершила Скалецька.

Нагадаємо, ексміністр охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, які вітаміни містяться у натуральних продуктах.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:03 :01