Портнов: Відносно Порошенка є 13 проваджень, але прокуратура бездіє щодо головних із них

ZIK

Відносно попереднього президента України Петра Порошенка є 13 кримінальних проваджень, проте прокуратура бездіє щодо двох-трьох головних із них.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю, яке транслювали в ефірі програми «Деталі дня» на телеканалі ZIK, заявив юрист Андрій Портнов.

Юрист повідомив, що відносно попереднього президента України Петра Порошенка є 13 кримінальних проваджень.

«Я абсолютно не розумію, чому прокуратура бездіє щодо двох-трьох головних проваджень. Час завершувати і передавати у парламент подання на притягнення до кримінальної відповідальності фігуранта, на зняття з нього недоторканності. Нагадую, до 1 січня, незважаючи на те, що недоторканність скасована, вона вступає у силу з 1 січня, а зараз жовтень іде. Чому затягує генеральний прокурор, мені не зрозуміло», – заявив Андрій Портнов.

Юрист продовжив: «Наприклад, грубе втручання у правосуддя; далі – узурпація влади, це коли президент призначив членів двох Вищої ради правосуддя з метою контролювати і втручатися у судову систему після того, як програв другий тур виборів. Він там скасував там конкурс незаконно… Далі – справа моряків, українських героїв, які виконували його злочинний наказ. Лише тільки з тією ціллю він віддавав цей наказ, щоб запровадити в країні воєнний стан, який був єдиним інструментом, який давав Порошенку можливість зірвати президентські вибори».

Андрій Портнов продовжив, що не розуміє, чому затягують справу щодо «відмивання» злочинних доходів щодо «Ленінської кузні» («Кузня на Рибальському»). З його слів, ідеться про фіктивну угоду на 300 млн дол. Окрім того, каже юрист, слід розслідувати справу щодо банку колишнього очільника держави – Міжнародного інвестиційного банку, а також щодо «відмивання» злочинних доходів під час угоди щодо продажу акцій телеканалу «Прямий».

«Питань щодо Порошенка – маса. Якщо Генеральна прокуратура буде бездіяти, ми через публічні механізми, через юридичні інструменти (ми ж заявники в основній кількості справ) будемо діяти так, щоб владі було незручно бездіяти і довелось би відповісти на це питання», – заявив Андрій Портнов.

Як повідомляли, Держбюро розслідувань відкрило кримінальну справу за фактом можливого декларування недостовірної інформації п’ятим президентом України Петром Порошенком.

Loading...