Парламентарі про приватизацію Одеської кіностудії: А наступна – кіностудія ім. Довженка?

Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко. Фото: pravda.com.ua

Одеська кіностудія – це підприємство, яке займає близько 6 гектарів землі у центрі Одеси. Отже, приватизація цієї компанії веде за собою приватизацію і земельної ділянки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Олександр Качний.

Коментуючи ситуацію довкола Одеської кіностудії та роль у цих процесах нардепа від «Слуги народу» й голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка, нардеп Олександр Качний нагадав, що був ухвалений закон про підтримку кінематографії, який дозволяє приватизацію державних кіностудій, які раніше були заборонені до приватизації.

«Річ у тім, що в Одеській кіностудії частка акцій належить компаніям, бенефіціаром яких є народний депутат Олександр Ткаченко, який є і головою комітету з питань гуманітарної політики, а цей комітет якраз і ініціював і розробляв цей закон, що дає можливість приватизації. Справа у тім, що юристи і народні депутати «Опозиційної платформи – За життя» вбачають тут конфлікт інтересів», – заявив нардеп.

Олександр Качний пояснив, у чому полягає цей конфлікт інтересів – коли голова комітету голосував на засіданні комітету і в сесійній залі як народний депутат, то повинен був попередити про конфлікт інтересів та не голосувати за це питання. Проте цього не відбулося, тож низка депутатів звернулися до ДБР та НАБУ з проханням розглянути це питання та надати діям пана Ткаченка належну оцінку.

«А справа в тому, що Одеська кіностудія – це не просто кіностудія, а це підприємство, яке займає близько 6 гектарів землі у центрі Одеси, на вулиці Французький бульвар. Отже, приватизація цієї компанії веде за собою приватизацію земельної ділянки – 6 га у центрі Одеси», – застеріг нардеп Качний.

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Михайло Опанащенко, коментуючи в ефірі ZIKу рішення комітету, який очолює нардеп від «Слуги народу» Олександр Ткаченко, рекомендувати скасувати заборону приватизації Одеської кіностудії, наголосив, що цей об’єкт – це національне надбання. Михайло Опанащенко переконаний, що питання щодо приватизації кіностудії слід було винести на обговорення.

Нардеп нагадав про задекларований владою рух до народовладдя. Він поставив риторичне запитання – можливо, з огляду на це, слід було б спитати депутатів міської ради Одеси на цю тему, а також надати можливість, щоб одесити висловили свою думку щодо приватизації кіностудії.

Їхній колега у парламенті, народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Василь Німченко в ефірі телеканалу ZIK заявив, що Одеську кіностудію просто віддали на розтерзання підприємцям. Він застеріг, що наступним етапом може стати кіностудія імені Олександра Довженка у Києві.

А голова КМДА (у 2010-2014 роках) Олександр Попов в ефірі телеканалу ZIK зауважив, що такі ділові фігури, як Олександр Ткаченко та Ігор Коломойський, є пов’язаними, тож не виключає впливу бізнесмена на процеси у Києві у разі, якщо КМДА очолить пан Ткаченко. Водночас, він зазначив, що перебільшувати не слід, оскільки завданням президента є допомогти столиці у розвитку, а отже, швидше за все, Олександру Ткаченку доведеться закотити рукави і взятися до роботи. Зокрема, щоб нормально пройти хоча б опалювальний сезон.

«Якщо це вийде», – додав Олександр Попов.

Додамо, народний депутат України від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Михайло Папієв на засіданні Регламентного комітету Верховної Ради України зазначив, що нардеп від «Слуги народу» Олександр Ткаченко також має виражений конфлікт інтересів, перебуваючи у комісії з перевірки діяльності «112 Україна», NewsOne і ZIK (нагадаємо, Комітет рекомендував парламенту створити ТСК з розслідування діяльності низки каналів, у тому числі ZIK).

Як повідомляли, група народних депутатів (фракція «Опозиційна платформа – За життя») звернулася до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з проханням порушити кримінальне провадження проти свого колеги від політичної партії «Слуга народу» Олександра Ткаченка, який віднедавна претендує на посаду голови Київської міської державної адміністрації. 

Loading...