Операція "Мак-2019": В Україні вилучили наркосировину на кілька млрд гривень

ZIK

Департамент протидії наркозлочинності з травня по жовтень поточного року провів оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Мак". У ході операції було виявлено близько 358 млн рослин маку та конопель.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, упродовж літньо-осіннього сезону правоохоронці викрили наймасштабніші 375 га незаконних посівів нарковмісних рослин. Також будо вилучено 358 млн кущів наркосировини, що в 170 разів перевищує минулорічний результат. Прибуток злочинців від збуту такої кількості наркотичної речовини дорівнював би кільком мільярдів гривень.

Зокрема, у серпні на Полтавщині задокументували злочинну групу, з ознаками організованості. Її  учасники посіяли та виростили рекордний незаконний посів маку у кількості близько  345 млн рослин на площі 234 га. А вже через місяць на Прикарпатті викрили групу, яка в спеціально облаштованих теплицях площею 4 га незаконно вирощувала елітні сорти конопель. У зловмисників вилучили майже 90 тис. рослин конопель та понад 1 тонну готової наркотичної речовини "канабіс", вартістю понад 10 млн гривень.  На "чорному ринку" вартість наркотичної речовини, яку можна було б виготовити з виявлених рослин, становить понад 50 млн євро.

За такими фактами подій було розпочато понад 1,8 тис. кримінальних провадженнь за ст.310 КК України (незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель).

Раніше повідомлялося, що на Тернопільщині пройшов комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на протидію незаконному культивуванню нарковмісних рослин. Відтак, в області у місцевих жителів вилучили понад 31 тис. наркотичних рослин.

Loading...