Нобелівську премію з хімії присудили за розробку літій-іонних акумуляторів

Нобелівську премію з хімії отримали Джон Б. Гуденоу, М. Стенлі Уіттінгем та Акіра Йосіно

Нобелівську премію з хімії у 2019 році отримали Джон Б. Гуденоу, М. Стенлі Уіттінгем та Акіра Йосіно.

Про це повідомляє пресслужба Нобелівської премії у Twitter.

Згідно з повідомленням, Королівська шведська академія наук присуджена їм премію "за розробку літій-іонних акумуляторів", які зробили революцію в нашому житті і використовуються у всьому, від мобільних телефонів до ноутбуків та електромобілів. Своєю роботою цьогорічні лауреати з хімії заклали основу бездротового, викопного палива.

Зазначається, що на початку 1970-х років Стенлі Уіттінгем, який був удостоєний цьогорічної премії з хімії, використовував величезний привід літію, щоб випустити зовнішній електрон, коли він розробив першу функціональну літієву батарею.

Пізніше, у 1980 році Нобелівський Лауреат з хімії Джон Гуденоу подвоїв потенціал літієвої батареї, створивши належні умови для більш потужної та корисної батареї.

А вже, у 1985 році лауреату Нобелівської премії Акірі Йосіно вдалося усунути чистий літій з акумулятора, замість того, щоб він повністю базувався на іонах літію, безпечніших за чистий літій, і це зробило акумулятор працездатним на практиці, який можна заряджати сотні разів, перш ніж його характеристики погіршаться.

Сума виграшу складає 9 млн шведських крон (909,9 тис. доларів США), які будуть розділені між лауреатами порівну.

Довідка:

Джон Б. Гуденоу - народився у 1922 році в Єні, Німеччина. Кандидат наук. 1952 рік - Чиказький університет, США. Кафедра інженерної справи в Техаському університеті в Остіні, США.

М. Стенлі Уіттінгем - народився у 1941 році у Великобританії. Кандидат наук. 1968 - Оксфордський університет, Великобританія. Заслужений професор Університету Бінгемтон, Державний університет Нью-Йорка, США.

Акіра Йосіно - народилася у 1948 році в Суньте, Японія. Кандидат наук. 2005 - університет Осаки, Японія. Почесний науковий співробітник корпорації "Asahi Kasei", Токіо, Японія, і професор Університету Мейхо, Нагоя, Японія.

Нагадаємо, Нобелівську премію з фізики за 2019 рік розділили Джеймс Піблс (1/2) за теоретичні відкриття фізичної космології і Мішель Майо і Дідьє Кело (по 1/4) за відкриття екзопланет на орбіті навколо сонцеподібної зірки.

Loading...