live

Нацбанк випустив пам’ятну монету «Іван Труш»

Фото: Музей грошей НБУ. facebook

9 жовтня 2019 року Національний банк, продовжуючи серію «Видатні особистості України», вводить в обіг пам’ятну монету «Іван Труш» номіналом 2 гривні.

Про це повідомляє Музей грошей Національного банку України у Facebook.

Як зазначається, монета присвячена Івану Трушу (1869-1941) – художнику, мистецтвознавцю, літературному і художньому критику та видавцю.

Сучасники називали його «поетом сонця». Адже він прославився як автор ліричних серій пейзажів – «Захід сонця в лісі», «Дніпро біля Києва», «Місячна ніч над морем», «Могила Тараса Шевченка в Каневі» тощо.

Іван Труш створив близько 350 психологічних портретів. Художник не малював випадкових людей. Він мав знати щось про людину, бо хотів відтворити не лише зовнішність, а й характер. Опинившись в епіцентрі культурного життя та будучи особисто знайомим із видатними людьми своєї епохи, Іван Труш створив прижиттєві портрети Лесі Українки, Івана Франка, Миколи Лисенка, Василя Стефаника, Михайла Драгоманова, Івана Нечуя-Левицького та інших.

Художні твори Івана Труша мали особливий успіх у Кракові, Відні, Софії, Лондоні, Києві. Мати картину з його підписом в оселі було ознакою аристократизму та інтелігентності.

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення фрагмента картини Івана Труша «Трембітарі» та факсиміле художника.

На реверсі на дзеркальному тлі палітри з пензлями знаходиться портрет митця.

Нагадаємо, 10 жовтня відбудеться світова прем’єра фільму «Захар Беркут» – понад 50 країн розпочинають показ історичного екшену-екранізації однієї з найважливіших повістей української літератури. З цієї нагоди Ощадбанк у співробітництві з FILM.UA замовив карбування срібної монети «Захар Беркут».

Loading...