Новини » Курйози 9 жовтня, 2019, 11:53
На старій плантації поблизу Мукачева зацвів чай
<nbsp;>

На давно закинутій чайній плантації на Червоній горі поблизу Мукачева зацвів чай.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив туристичний гід Максим Адаменко.

«Закарпаття відвідали чайні фахівці Кореї та України, в рамках візиту побували на закинутій чайній плантації поблизу Мукачева, експериментально закладеній радянськими аграріями в 50-х роках ХХ століття. Там зараз якраз цвіте чай», - розповів Адаменко.

 

Як відомо, у 2015 році під керівництвом чайного експерта Максима Малигіна (Київ) була створена група ентузіастів, що має на меті відродити плантацію біля Мукачева. Активісти почали вивчати стан чайних кущів на Червоній горі, взяли живці, аби спробувати зберегти генетичний рослинний матеріал, збирали насіння з чайних кущів та пробували відтворити мукачівський чай. У планах було створити туристичний маршрут із чайною церемонією, навіть придумали назву майбутнього чаю – «Червона гора», проте експерименти не дали результату.

Наразі чайні кущі на залишках мукачівської плантації не придатні до виготовлення із них якісного чаю, проте, тут можна проводити цікаві екскурсії.

Також нагадаємо, що у місті Винники на Львівщині відроджують виноградарство – на першому суспільному винограднику відомі городяни висадили нові виноградні лози.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:54 :36