Новини » Суспільство 9 жовтня, 2019, 14:17
Люди з тяжкими захворюваннями вимагали від Гончарука розблокувати закупівлю ліків
<nbsp;>

Під Кабінетом міністрів люди з тяжкими захворюваннями та представники пацієнтських організацій вимагали від прем’єр-міністра Олексія Гончарука розблокувати закупівлі та постачання ліків через міжнародні організації.

Орфанні хворі вийшли з чеками на підтвердження того, скільки коштують медпрепарати для лікування. Також вони принесли пусті банки від ліків. Так вони хотіли показати дно – де б насправді мали бути ліки, повідомляє Громадське.

Під час акції стало відомо, що ще 7 жовтня у Міністерстві охорони здоров’я підписали усі потрібні документи.

«Міністр не може підписати все одразу, потрібно перевірити їхню якість і наявність ліків», – прокоментував радник міністерки охорони здоров’я Дмитро Раімов затримку в підписанні документів.

«Ці документи потрібно було підписати ще в кінці серпня. Тому що зараз людям потрібно чекати ще 2-3 тижні. Якщо наш прихід є імпульсом для підписання документів, ми готові хоч щодня виходити», – сказав голова благодійної організації «100 % Життя» Дмитро Шерембей.

Раніше з законопроєкту бюджету на наступний рік стало відомо, що фінансування на лікування деяких рідкісних хвороб планують скоротити вдвічі. Пацієнтські організації неодноразово зверталися до МОЗ, щоб цю статтю витрат переглянули.

«Нині йдуть доопрацювання і, наскільки я знаю, це питання вирішено. Позиція міністерки була такою, щоб без обґрунтувань не змінювати фінансування з минулого року. Тому процес іде та має бути необхідне забезпечення», – сказав Раімов.

Раніше в організації «Пацієнти України» заявили про блокування постачання ліків і медвиробів в Україну на суму 1,6 мільярда гривень. Вони вважали, що зрив закупівельного процесу відбувається в стінах МОЗ з моменту призначення нового керівництва.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 01:24 :08