Комітет рекомендує Раді утворити ТСК з розслідування діяльності ряду каналів

З відкритих джерел

Регламентний комітет Верховної Ради ухвалив Проєкт Постанови №2152 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації.

Відповідне засідання комітету транслював телеканал ZIK.

Проєктом законодавчого акту пропонується:

  • утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації.
  • визначити мету, завдання і коло питань, для підготовки та попереднього розгляду яких утворюється Тимчасова слідча комісія;
  • визначити кількісний та персональний склад, голову і заступника Тимчасової слідчої комісії;
  • встановити термін діяльності та термін подання на розгляд Верховної Ради України звіту Тимчасової слідчої комісії;
  • вирішити питання стосовно кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії.

У разі встановлення достатніх підстав члени комісії повинні ініціювати питання про притягнення винних осіб до відповідальності. Кабміну, ГПУ, СБУ, МВС, Мін'юсту доручили сприяти діяльності ТСК.

Зауважимо, мова зокрема про телеканали "112 Україна", NewsOne та ZIK.

Під час обговорення члени комітету звертали увагу на порушення процедури подання кандидатур до ТСК (зокрема дотримання принципу пропорційності), а також наполягали на необхідності розслідувати діяльність всіх загальнонаціональних телеканалів, а не трьох.

Нардеп Михайло Папієв наполягав на тому, що проєкт постанови був сфальсифікований. 

До того ж, на його думку, у деяких депутатів комісії є конфлікт інтересів і, таким чином, подібну постанову можна розцінювати як політичний тиск. 

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал "112 Україна" цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.

До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.

Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням.

Loading...