live

Комітет рекомендує Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт про штрафи за кнопкодавство

Верховна Рада

Профільний парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити у першому читанні за основу законопроєкт №2148 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України, який передбачає впровадження штрафних санкцій за неперсональне голосування.

Про це йдеться на сайті комітету.

Згідно з пояснювальною запискою, Проєктом Закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата України (неособисте голосування).

Таке діяння каратиметься штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 85 тис. грн.

Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що народні депутати від фракції «Слуга народу» Сергій Литвиненко і Олена Копанчук, яких спіймали на кнопкодавстві, вибачились за свої дії. Окрім того, обоє обіцяли перерахувати свої місячні зарплати на благодійність.

Loading...