Новини » Економіка 9 жовтня, 2019, 13:25
"Газпром" пропонує продовжити транзитний контракт, якщо Україна не завершить анбандлінг
Георг Граф Вальдерзее і Олексій Міллер під час зустрічі
Георг Граф Вальдерзее і Олексій Міллер під час зустрічі

"Газпром" пропонує продовжити контракт на транзит газу через Україну, якщо та до 1 січня 2020 року не завершить впровадження в своє законодавство положень Третього енергетичного пакета Європейського Союзу.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Згідно з повідомленням, голова ВАТ "Газпром" Олексій Міллер під час зустрічі з уповноваженим уряду ФРН з транзиту газу через Україну Георгом Графом Вальдерзеє заявив, що норми ЄС передбачають незалежність національного регулятора в енергетичній сфері та створення сертифікованого незалежного газотранспортного оператора.

"Якісне проходження оператором процедури сертифікації та ліцензування вимагає ретельної підготовки і займає тривалий термін. Крім того, до цих пір не затверджена економічно обґрунтована і прозора методика утворення тарифів на транспортування газу для незалежного оператора", - сказав голова "Газпрому".

Крім того, Міллер зауважив, що в першу чергу українській стороні необхідно визначитися з об'ємом подальших закупівель російського газу за прямим контрактом.

"Від цього залежить пропускна здатність газотранспортної системи, яку "Газпром" буде готовий підтримувати на російській території для подачі газу в напрямку України", - наголосив очільник російського "Газпрому".

Нагадаємо, раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що зміни в законодавстві України у відповідності з європейськими нормами дозволять російському "Газпрому" продавати газ в Україні з 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 01:36 :03