«Формула Геруса» призведе до скасування санкцій проти Росії, – Ляшко

Фото: 112.ua

Відкриття імпорту електроенергії з Росією, який пролобіював Андрій Герус, спричинить скасування європейських санкцій проти РФ.

Про це заявив ексдепутат, лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі «112 каналу» 8 жовтня.

«Є «формула Геруса». Хто такий? Андрій Герус – народний депутат України від «Слуги народу», голова Комітету з паливно-енергетичного комплексу. Вніс поправку і дозволив росіянам продавати в Україну свою електроенергію, фактично скасував санкції проти Росії. А потім ми дивуємося й питаємо у німців і французів, чому вони хочуть скасувати санкції. Тобто, ми пропонуємо німецькому, французькому бізнесу, щоб він у результаті санкцій зазнавав збитків, а український зароблятиме на цьому, торгуючи з Росією. Та дурних же немає. І тому я стверджую, що ця «формула Геруса» – це фактично скасування санкцій проти РФ», – вважає Ляшко.

На його думку, імпорт електроенергії з Росії стане підставою для країн ЄС скасувати санкції проти РФ, введені через агресію Кремля щодо України.

«Сьогодні фактично в результаті «формули Геруса» скасовані санкції проти Росії і йде за корупційними схемами російська електрика в Україну. Це означає, що у нас немає жодного морального права просити в європейських партнерів продовження санкцій. Крім того, я прогнозую, що «формула Геруса» стане підставою для початку процедури скасування Європейським Союзом санкцій проти Росії», – заявив Ляшко.

Нагадаємо, що 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За його словами, імпорт мав здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня була проведення перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту – рівним графіком потужністю 100 МВт. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією «Юнайтед Енерджі», яку пов’язують із Ігорем Коломойським.

Голова парламентського комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що поправка Геруса відкрила шлюзи для російської електроенергії заради збагачення окремих олігархів і назвала неприпустимою торгівлю з країною-агресоркою. А також пообіцяла, що депутати ініціюватимуть відміну цієї поправки.

4 жовтня на сайті президента було зареєстровано петицію про заборону імпорту електроенергії з Росії.

Loading...