Дмитро Співак про склад парламенту: У більшості там неуки і двієчники

Чинний склад Верховної Ради України жахливий – там у більшості неуки та двієчники, люди, що не готові до такої роботи.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив кандидат політичних наук, голова соціальної експертної платформи «Національна стратегія розвитку» Дмитро Співак.

Гість програми зауважив, що за 28 років незалежності України, на жаль, у нашій країні так і не було сформовано політичну культуру. З його слів, в Україні є політичні проєкти (а не партії), куди він приходив і які згодом покидав.

«Тепер коротко: 2010 рік, Тимошенко – Янукович. У мене непогана освіта, і я не міг собі уявити, як двічі засуджена людина, яка з трудом пише, у принципі, диктанти, може стати президентом моєї країни? Так я думав у 2010 році і відкрито підтримав Юлію Тимошенко. Понад те, я вступив у партію «Батьківщина», коли вона програла президентські вибори», – зазначив Дмитро Співак та додав, що він ніколи не перебував у «партії влади», навіть навпаки, виходив із таких політичних сил.

З його слів, пані Тимошенко побудувала дуже закостенілу політсилу, що має свої плюси і мінуси. Він пригадав, що 2012 року із «Батьківщини» вийшли багато партійців, зокрема, і він.

Гість програми також дав оцінку чинному українському парламенту. На його думку, склад ВРУ нині жахливий.

«Там неуки, двієчники у більшості, люди, які не готові… Це ж не «соціальний ліфт». Люди повинні пройти якусь школу. Хочеш бути парламентарем, ти повинен почати із міської ради, обласної ради», – вважає Дмитро Співак.

Він зауважив, що уже нині у ВРУ розпочалися «розбрід і хитання». Дмитро Співак також нагадав, що у міністерки охорони здоров’я, якій 29 років, перший запис у трудовій книжці – «міністр».

«Я не розумію, як перший запис у трудовій книжці може бути «міністр»? Як вона буде будувати, формувати якусь реформу?» – риторично поцікавився Дмитро Співак.

Як повідомляли, за даними ГМ «Опора», Верховна Рада 9-го скликання оновилася на 80,4%. Склад парламенту помолодшав у середньому на 7,4 року, адже новообраних нардепів віком 21-45 років збільшилось загалом на 26%.

Loading...