Черговий суд Коломойського проти України вийшов на фінішну пряму. Дефолт так дефолт?

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

depo.ua

Українська влада заклала бомбу під співробітництво з МВФ. Зробивши ще один крок в суді в бік Коломойського, який вимагає повернути йому акції вже державного Приватбанку. Поведінка судді чітко вказує, що вона налаштована порадувати Ігоря Коломойського. І 17 жовтня може прийняти відповідне рішення.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Сергій Фурса

Через тиждень. Під час щорічних зустрічей в МВФ, коли туди приїдуть в тому числі і члени українського уряду. Це сталося після того, як МВФ дуже чітко окреслив червоні лінії, перехід яких унеможливлює співпрацю з МВФ. А значить ставить під питання рефінансування зовнішнього боргу в 2020 році. Як результат - мінімум втрата довіри на найближчу перспективу. Як максимум - дефолт в середньостроковій перспективі.

МВФ поїхав і залишив домашнє завдання. Українська влада повинна була довести. Вони реформатори або з Коломойським. І ми начебто навіть побачили цілий набір рухів у бік реформаторів. Принаймні активна демонстрація. Президент сходив в НБУ, Кабмін і Нацбанк підписали меморандум, Дубінського задвинули в парламенті. І на цьому фоні суд максимально наближається до рішення на користь Коломойського. І це рішення, яке не матиме прямих наслідків прямо зараз. Тому що не вступить в силу, адже буде подана апеляція. Але буде чітким сигналом. І сигнал цей почують.

І таке рішення суду буде трактуватися не інакше, як продовження руху в бік компромісу з Коломойським. Тоді МВФ не зможе дозволити собі запустити програму, не дочекавшись фінальних рішень судів. Уже можна говорити про те, що на найближчий тиждень не варто очікувати будь-якого прогресу в переговорах з Фондом, а саме ставлення МВФ і західних кредиторів до України стане ще холодніше. Тому що про незалежну судову систему можна розповідати в інстаграмі своїм підписникам. Але не міжнародним кредиторам. Які давно і чітко уявляють, як працюють суди в Україні. А значить чекатимуть, що варто тільки виділити Україні транш, як на наступний день незалежність НБУ перестане існувати як клас, а Коломойський отримає все, що хоче.

Суд міг і мав відмовитися від розгляду цієї справи. Принаймні до вирішення питання у Верховному суді щодо юрисдикції (відповідне клопотання було подано з боку держави), проте суддя відмовилася його задовольнити. Ось так відсвяткували день юриста в Україні. Черговим тріумфом правосуддя. Зрештою, як говорили великі, держава - це бенЯ.

Тепер є 2 варіанти. Або Офіс президента робить це свідомо, контролюючи ситуацію і вирішує так послати МВФ. Або Офіс президента сьогодні слабший за Ігоря Коломойського, який контролює суди. І тоді МВФ і президента посилає особисто Ігор Валерійович. І обидва варіанти однаково погані. Для економіки України в першу чергу. Якщо Офіс президента говорить на зустрічі з кредиторами та інвесторами одне, а робить інше, то він повністю втрачає довіру, адже не має наміру виконувати те, що обіцяє. Якщо Коломойський сильніше і зараз вступає у відкриту війну, то президент теж втрачає довіру, адже ніхто не буде знати, чи зможе він виконати те, що обіцяє.

І тепер м'яч на стороні Зеленського. Він повинен повернути довіру. Якщо для цього треба показати суддям, що не можна ставати на сторону олігарха проти народу України, то він повинен це показати суддям. І якщо для цього треба посадити свого друга, а не одного Порошенка, то значить він повинен це зробити. Зрештою, саме це і рекомендував Лі Кван Ю. Або він назавжди залишиться маріонеткою Коломойського. Принаймні в очах кредиторів і інвесторів. А маріонеткам гроші ніхто не дає. І поки Зеленський дозволяє Коломойському загрожувати національній безпеці України, грошей Україні ніхто не дасть.

Сергій Фурса

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...