Новини » Події 8 жовтня, 2019, 18:52
У Києві чиновники КМДА та ДЮСШ розкрадали гроші на човни для дітей
Човен для академічного веслування Емрасһег. Фото: сайт виробника
Човен для академічного веслування Емрасһег. Фото: сайт виробника

Керівництво департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (КМДА) підозрюється в розкраданні 2,2 млн грн, виділених на закупівлю човнів для дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українськi Новини.

Як зазначається, у ході розслідування вдалося вияснити, що посадові особи департаменту молоді та спорту КМДА розробили злочинну схему, пов'язану з розкраданням бюджетних коштів, виділених на закупівлю спортивних човнів для дитячо-юнацьких шкіл Києва.

При цьому додається, що з державного бюджету з 2016 року виділяються бюджетні кошти на придбання спортивних човнів для занять академічним веслуванням, розпорядником яких є департамент молоді та спорту КМДА.

Так, в 2016 році було виділено 1,9 млн грн, в 2017 році – 2,5 млн грн, в 2018 році – 2,4 млн грн, в 2019 році- 8,1 млн грн.

Встановлено, що переважна більшість тендерів, які проводилися вищевказаним департаментом, шляхом створення штучних вимог (під конкретного учасника тендерів) були виграні приватним підприємцем, який є тренером ДЮСШ "Буревісник".

За наявними даними, вказаний підприємець підконтрольний директору департаменту КМДА Вадиму Гутцайту і його заступнику через директора ДЮСШ "Буревісник".

Зокрема, вказані особи розподіляють між собою та іншими посадовими особами департаменту прибуток, отриманий з доставки човнів з Білорусії, Італії та Німеччини.

Так, вартість одного спортивного гоночного човна для академічного веслування (четвірка парна 4Х Empacher R48) з доставкою та розмитненням з Німеччини становить 600 тис. грн.

Але, за умовами тендеру, ДЮСШ її придбала за 1 млн грн, а 400 тис грн крали вищевказані чиновники.

Крім того, співробітники департаменту КМДА протягом 2016-2019 років давали вказівки підконтрольному їм директору дитячо-юнацької спортивної школи "Регата" підписувати підроблені податкові накладні з постачання на баланс даної школи спортивних човнів.

Зокрема, згідно з накладними, в липні поточного року в "Регаті" нібито були поставлені три човни німецького виробництва (марки Empacher) за 2,2 млн грн.

Згідно пояснень директора ДЮСШ, зазначені човни прийняті на баланс школи, але станом на 30 серпня вони виявилися відсутніми в Україні. Це розкрилося, коли їх хотіли надати збірній України під час проведення Чемпіонату світу з академічного веслування в Австріі.

Разом з тим, в результаті опитування головного тренера збірної України з академічного веслування, зазначених спортивних човнів марки Empacher він не отримував, і на змагання за кордон не вивозив.

Крім цього, спортивні човни марки Empacher в 2019 році взагалі не перетинали державний кордон України і не розмитнювались.

Таким чином, поліція вважає, що посадові особи Департаменту молоді та спорту КМДА та підконтрольний їм керівник дитячо-юнацької спортивної школи "Регата" причетні до розкрадання бюджетних коштів в розмірі 2,2 млн гривень і також до підробки документів, на підставі яких протягом 2016 -2019 років перераховувалися бюджетні кошти за фактично відсутній товар.

Раніше повідомлялось, що чиновнику, який фігурує у справі щодо розкрадання 58 млн грн при закупівлі пального для Міністерства оборони у фірми "Трейд Коммодіті" вручили обвинувальний акт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:58 :44