Шуфрич: Якщо «Роттердам+» розслідують, від цього виграє український народ

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Український народ сьогодні сплачує несправедливу ціну і на електроенергію, і на газ. І, як наслідок, – на комунальні тарифи. Тож насамперед треба розібратися з цим. Якщо «Роттердам+» розслідують і виявлять зловживання, то від цього виграє український народ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич.

Нардеп, коментуючи тему щодо формули «Роттердам+», зауважив, що «Роттердам+» зіграв на руку виробникам електричної енергії. Водночас, він зауважив, що від «розхитування» ситуації навколо теми «Роттердаму» ще ніхто не отримав «виграш».

«Ще ніхто не виграв. Якщо «Роттердам+» розслідують і виявлять зловживання Порошенка і ДТЕК, про що зараз говориться, то виграє від цього український народ, тому що ціна на електроенергію підвищилася, якщо не помиляюся, у гривні – в 11 разів, а в доларовому еквіваленті – у три рази», – зазначив Нестор Шуфрич.

Нардеп нагадав, що п’ять років тому тарифи у гривні були в 11 разів нижчими, а реальні доходи українців були втричі вищими. Він наголосив, що саме цей баланс потрібно нині відновити. Він назвав способи, як це можна зробити.

«За рахунок підняття доходів – теж можливо, але сьогодні більш реально привести вартість електроенергії, газу та комунальних продуктів і комунальних тарифів за ці продукти, тобто, за тепло та інше, до реальних, ринкових – з урахуванням національних можливостей власного видобутку газу, вугілля, тобто і газу для комунальників, і вугілля для державних електростанційз врахуванням атомної та гідроенергетики», – наголосив парламентар.

Нестор Шуфрич також акцентував, що «слід поставити рамки для ДТЕКу». Це, з його слів, у комплексі дозволить принаймні удвічі знизити тарифи на електроенергію.

«І це буде справедливо, бо ми зараз читаємо про прибутки ДТЕКу – там мільярди, мільярди, мільярди… За рахунок кого і чого? За рахунок наших громадян, і говорять, що розслідування, «розкручування» «Роттердам+» – це в інтересах Коломойського. Може, в інтересах Коломойського, бо у нього є Нікопольський, якщо не помиляюся, феросплавний завод, який, дійсно, залежить від тарифу, але це – мізерне питання. Український народ залежить від тарифу і український народ сьогодні сплачує несправедливу ціну, як на електроенергію, так і на газ. І, як наслідок, на комунальні тарифи. Тож у першу чергу треба із цим розібратися», – вважає нардеп.

Як повідомляли раніше, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що він не має жодного стосунку до «Роттердам+».

Loading...