Нацбанк піде на поступову девальвацію гривні, - Суслов

Віктор Суслов

Курс валюти відносно гривні буде рости і надалі, тому що в Україні негативне сальдо торгового балансу. Тому, швидше за все, Нацбанк піде на поступову девальвацію гривні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив міністр економіки України (1997-1998) Віктор Суслов.

Пан Суслов розповів, що в країні спостерігалося певне укріплення гривні, тому що було велике надходження валюти від нерезидентів. Вони вкладали гроші в українські цінні папери під дуже високі відсотки. Але зараз цей потік вичерпується і гривня починає слабшати.

«Долар буде рости і надалі, тому що у нас негативне сальдо торгового балансу і воно збільшується. У нас немає притоку інвестицій в країну, який би міг перекрити негативне торговельне сальдо», – зазначив ексміністр економіки.

Також, за його словами, точно спрогнозувати майбутній курс ніхто не може. Він буде залежати від того, скільки валюти буде продавати НБУ для підтримки курсу національної валюти. Однак, він зауважив, що швидше за все Нацбанк піде на поступову девальвацію гривні, тому що витрачати національні резерви, які так важко накопичені, було б зараз не раціонально.

«Нацбанк повідомляв, що за останні декілька тижнів він продав близько 200 мільйонів доларів для підтримання курсу і якби він їх не продавав, курс був би іншим. Ми не знаємо, коли і скільки валюти буде продавати НБУ для підтримки курсу національної валюти», – прокоментував Суслов.

Нагадаємо, що народний депутат Олександр Дубінський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2208, який передбачає стягнення 1% за обмін.

Loading...