Битва за Київ триває, – Солонтай про Ткаченка і посаду голови КМДА

ZIK

Команді президента Володимира Зеленського слід задуматися і не призначати Олександра Ткаченка головою КМДА.

Про це в ефірі програми «Деталі дня» на телеканалі ZIK заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

Коментуючи інформацію про те, що нардеп від «Слуги народу» Олександр Ткаченко претендує на посаду голови КМДА, Олександр Солонтай зауважив: «Битва за Київ триває».

Експерт зауважив, що президентській команді слід замислитися і не призначати Ткаченка на пост очільника КМДА. Так, одна з причин – те, що скоро опалювальний сезон із низкою проблем. Експерт також вказав на інший аспект, чому слід задуматися, чи варто робити таке призначення.

«Ткаченко і команда зараз зробили правильний крок. Вони пішли у «турборежимі» на розгляд законопроєкту про столицю. Народні депутати, обрані від «Слуги народу», пішли тим шляхом, що свій законопроєкт, «Слуги народу», взяли за основу, а інші три законопроєкти відклали вбік. Можливо, там будуть якісь поправки, доопрацювання… Тобто концептуально, на перший погляд, правильна робота. Вони хочуть нове законодавство про столицю. Щоб ця битва за столицю закінчилася на користь киян, то треба киянам дати самоврядування. Але, з іншого боку, посада голови КМДА у цьому новому законодавстві буде зменшена, повноваження будуть зменшені. То що це – призначають людину на посаду голови КМДА, повноважень якої не буде? Це абсурд», – зазначив Олександр Солонтай.

Він продовжив, що тоді, навпаки, виходить, що Олександра Ткаченка призначають на посаду, яка є тимчасовою, але виглядає на те, що вона такою і залишиться надалі, як було раніше – за президентства Порошенка обіцяли, що посада голови КМДА тимчасова, проте вона «дожила» до сьогодні, до президентства Зеленського.

«На мою думку, одне суперечить іншому: або робити кадрові зміни і не робити змін до законодавства, або закінчити історію із законодавством про столицю, дати киянам самоврядування, а тоді, на основі нових правил, провести вибори», – вважає Олександр Солонтай.

Як повідомляли, група народних депутатів (фракція «Опозиційна платформа – За життя») звернулася до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з проханням порушити кримінальне провадження проти свого колеги від політичної партії «Слуга народу» Олександра Ткаченка, який віднедавна претендує на посаду голови Київської міської державної адміністрації.

Нагадаємо, народний депутат від політичної партії «Слуга народу» Олександр Ткаченко подав декларацію у Національне агентство з питань запобігання корупції. Згідно з декларацією, Ткаченко зазначив, що претендує на посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Олександр Ткаченко підтвердив, що претендує на посаду голови Київської міської державної адміністрації.

Loading...