Білоруська АЕС і ядерна катастрофа очима США: Висновки для Мінська і Києва

Ігар Тишкевіч
Ігар Тишкевіч

Експерт Українського інституту майбутнього

Білоруська АЕС

Кремль розраховує зберегти прив'язку Білорусі до себе за рахунок продажу енергоресурсів, а Мінськ продовжує налагоджувати контакти із США. Хто хоче отримати контроль за білоруською АЕС

Про це написав Ігар Тишкевич на своїй сторінці у Facebook.

АЕС буде прив'язана до РФ. Ніхто не продасть палива та інші страшилки. І тут одна з відповідей навіщо потрібно було налагоджувати контакти Мінська і США.

Перша - завантаження реакторів, звісно, РФ. Це за контрактом передбачено. Друга - можливо, але вже сильно залежить від політичної кон'юнктури.

Коротше, ось цитата: "Я б сказала, що реактори ВВЕР, подібні до встановлених на БелАЕС, безпечно працюють в світі. В майбутньому паливо частково могли б поставляти і американські постачальники палива. Це вже робиться на деяких електростанціях в світі". Вона належить заступнику міністра енергетики США Риті Барануол.

Що це означає? Це сигнал відразу трьом акторам:

1. Росії, яка розраховує зберегти прив'язку Білорусі до себе за рахунок продажу енергоресурсів;

2. Литві, яка відверто істерить і намагається отримати внутрішньо- і зовнішньополітичні бонуси на темі АЕС;

3. Китаю, який будував практично всю інфраструктуру навколо АЕС і розраховує бути в долі.

Поки має лише заяви пані Барануол. Але її ніхто за язик не тягнув, це перше. А друге - заява зроблена на тлі візиту міністра енергетики США Ріка Перрі до Литовської Республіки. В рамках якого він послав литовських політиків не так далеко - в МАГАТЕ, яке і стежить за безпекою подібних об'єктів.

Коротше, схоже, що ідеї Литовської республіки зав'язати на даній проблемі Штати, розраховуючи на додаткову фінансову і політичну підтримку, залишилися поки  що ідеями.

А ось заява США вельми цікава для інших регіональних гравців, зав'язаних на США.

В першу чергу Польщі, Латвії, яких Мінськ розглядає як покупців своєї енергії. І Україну, яка вже купує білоруську енергію. Стосовно Києва це може бути сигналом - вже краще тут, ніж у Москви.

Одним словом, поки що Маккей має привід трохи випити шампанського. А Олександр Лукашенко черговий раз дістає калькулятор, щоб з радістю зламати на ньому кнопочку "+".

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...