Новини » Події Читать эту новость на русском

Хто увійшов до нового складу ЦВК: Основне з біографії та фото

ЦВК

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України призначила новий склад Центральної виборчої комісії. До нього увійшли 17 членів. Розповідаємо про кожного з них більш детально.

У п’ятницю, 4 жовтня, на своєму ранковому засіданні Верховна Рада України призначила новий склад Центральної виборчої комісії. До нього увійшли 17 осіб, із яких: 12 представників партії «Слуга народу», 2 від «Опозиційної платформи – За життя» та по одному представнику від фракцій «Батьківщина», «Голос» і «Європейська солідарність».

Новопризначені члени ЦВК у той же день склали присягу. Пряму трансляцію урочистостей вів телеканал ZIK:

Цікаво, що 2 жовтня партія «Слуга народу» подавала до Офісу президента список із 18 осіб на розгляд про призначення до складу ЦВК. Попередній список дещо відрізнявся від затвердженого, зокрема до нового складу Центральної виборчої комісії включили кандидатів від «Опозиційної платформи – За життя», партії «Європейська солідарність», «Голосу» та «Батьківщини». Свої кандидатури зазначені фракції подали в середині вересня у відповідь на запит «Громадянської мережі «ОПОРА».

Згодом пресслужба ЦВК повідомила, що 4 жовтня було проведено перше засідання оновленої ЦВК, в ході якого було обрано керівний склад відомства.

Головою Центральної виборчої комісії обрали Олега Діденка, його заступниками стали Сергій Дубовик та Віталій Плукарь, а Олена Гатаулліна була обрана на посаду секретаря ЦВК.

Розповідаємо докладніше про керівний склад Центральної виборчої комісії, а також про кожного члена ЦВК окремо.

Новий склад ЦВК: фото і біографія

Боярчук Оксана Борисівна ("Слуга народу")

Приватний нотаріус

Колишні посади та громадська діяльність: начальник юридичного відділу компанії "Атлас Ворд Білдінг Сістемс Україна"; юридичний консультант компанії "Брейн Груп";  юридичний супровід виборчого процесу на позачергових парламентських виборах (2007).

Буглак Юрій Олександрович ("Європейська солідарність")

Екснардеп (2017-2019). Заслужений юрист України, 54 роки

Освіта: юридичний факультет КНУ ім. Шевченка

Колишні посади та громадська діяльність:  помічник народного депутата Петра Порошенка (2002-2006); головний юридичний радник дочірнього підприємства «Кондитерська корпорація «Рошен»; голова підкомітету з питань запобігання та протидії корупції; член групи з міжпарламентських зв’язків із США; член групи з міжпарламентських зв’язків з Албанією; член групи з міжпарламентських зв’язків з В’єтнамом; член групи з міжпарламентських зв’язків із Канадою.

Гатаулліна Олена Аухатівна ("Слуга народу") - Секретар 

Адвокат, 37 років

Освіта: вища юридична

Колишні посади та громадська діяльність: заступниця голови, член політради та голова центрального виконавчого комітету партії «УДАР»; заступниця юридичного відділу секретаріату партії «Європейська солідарність»; управління справами Апарату Верховної Ради; помічниця нардепа від партії «Солідарність» Анатолія Євлахова; ТОВ «Правнича група «Колегіум». Балотувалась у парламент у 2012 році від партії «УДАР».

Гевко Андрій Євгенович ("Голос")

Заступник голови партії «Голос». Державний службовець 5 рангу, 38 років

Освіта: магістр біотехнічних та медичних апаратів і систем, Тернопільський національний технічний університет ім. Пулюя, 2004.

Одружений, 2 дітей

Колишні посади та громадська діяльність: заступник директора з персоналу ПМП «Хелена»; виконавчий директор «Громадянська мережа «Опора»; радник міністра освіти і науки Івана Вакарчука; директор департаменту роботи з кадрами вищої школи та державної служби Міносвіти; помічник народного депутата Михайла Головка; помічник міністра освіти Сергія Квіта; заступник міністра освіти; менеджер з адвокації коаліції і керівник відділу адвокації громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ»; координатор з розвитку спроможності Центрального офісу реформ при Мінрегіоні; помічник члена ЦВК. Балотувався у народні депутати від партії «Голос» на виборах у 2019 році.

Глущенко Вікторія Анатоліївна ("Батьківщина")

Колишні посади та громадська діяльність: головна консультантка відділу представництва в судах управління правового забезпечення Секретаріату Центрвиборчкому (з 2013 року). У 2011-2012 роках була помічником нардепа, а в 2013 році - помічником члена ЦВК. При цьому у її автобіографії, яку роздали нардепам, не зазначено, якому саме члену ЦВК вона допомагала.

Грень Віталій В'ячеславович ("Слуга народу")

Юрист. Власник і директор ТОВ «Грень і партнери», 33 роки

Освіта: юридичний факультет Московського гуманітарно-економічного інституту, 2009.

Одружений, є син.

Колишні посади та громадська діяльність: юрист у міжнародній громадській організації «Наша спадщина»; юридичний консультант у партії «Україна Майбутнього»; юрист у Гуманітарно-теологічному інституті в Одесі; депутат Одеської молодіжної ради; засновник Одеської молодіжної громадської організації «Батьківщина молода»; засновник «Асоціації християн-юристів України»; засновник громадської організації «Світлі горизонти»; голова правління громадської спілки «Наше право»; засновник «Благодійного фонду «Фундація добра»; засновник організації «Молодь для Христа – Україна».

Діденко Олег Миколайович ("Слуга народу") - Голова

Адвокат. Заслужений юрист України, 39 років

Освіта: юридичний факультет Чернівецького національного університету ім. Федьковича; аспірант Національної академії внутрішніх справ; магістр публічного управління та адміністрування, Національна академія державного управління при Президентові України.

Пройшов міжнародне стажування по забезпеченню ефективного розслідування випадків фальсифікації на виборах та їх запобігання в Італії (European Center of Electoral Support) у 2018 році.

Одружений, є син.

Колишні посади та громадська діяльність: помічник-консультант нардепів Давида Жванії, Миколи Катеринчука, Романа Безсмертного, Владислава Каськіва, Валерія Іщенка; юридичний консультант і перший заступник керівника Юридичного департаменту Центрального виконавчого комітету Народного Союзу «Наша Україна»; виконавчий директор ТОВ "Правнича група «Колегіум»; член Центральної виборчої комісії (з 2014 р.)

Дубовик Сергій Олегович ("Опозиційна платформа - За життя") - Заступник Голови

Державний службовець 1 рангу. Заслужений юрист України, 48 років

Освіта: юридичний факультет КНУ ім. Шевченка; магістр державного управління Української академії державного управління при Президентові України.

Одружений, двоє дітей.

Колишні посади та громадська діяльність: начальник юридичної служби ТОВ «Комерційний дім «Анастасія»; голова Ради Київської міської спілки захисту прав споживачів; помічник-консультант народних депутатів України; заступник міністра у зв'язках з Верховною Радою України та іншими органами державної влади України; директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції; радник голови Центральної виборчої комісії (2013-2014); член ЦВК (з 2014 р.); секретар ЦВК (2004-2007); заступник керівника Секретаріату ЦВК (з 2014 р.).

Євстігнєєв Андрій Сергійович ("Слуга народу")

Адвокат. Директор ТОВ «РСП Інтернешнл». Доцент кафедри екологічного права КНУ ім. Шевченка, 37 років

Освіта: юридичний факультет КНУ ім. Шевченка; кандидат юридичних наук, КНУ ім. Шевченка.

Перебуває у цивільному шлюбі.

Колишні посади та громадська діяльність: член Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України; помічник нардепів Валерія Кальченка (6 скл) і Бориса Тарасюка (7-8 скл); член Національної асоціації адвокатів України; член громадської організації «Ліга народних адвокатів»; член ЦВК (з 2018 р.).

Єфремова Ірина Олексіївна ("Слуга народу")

Екснардепка. Заступниця директора Інституту регіональної політики, 60 років

Освіта: вчитель російської мови та літератури, Харківський педагогічний інститут ім. Сковороди; правознавство, Національна академія ім. Мудрого; магістр державного управління, Харківський регіональний інститут державного управління при Президентові України; кандидат юридичних наук, ХНУВС МВС України.

Колишні посади та громадська діяльність: секретар судового засідання; вчитель; начальник відділу з питань сім’ї та молоді м. Зміїв (Харківська обл.); юрист у компанії «Кредо»; голова Печенізької районної адміністрації; депутат Харківської обласної ради VI скликання; член ВО «Батьківщина»; член ЦВК (з 2018 р.).

Кармаза Олександра Олександрівна ("Слуга народу")

Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України. Доцент КНУ ім. Тараса Шевченка, 46 років

Освіта: доктор юридичних наук, КНУ ім. Шевченка.

Має доньку.

Колишні посади та громадська діяльність: балотувалася до парламенту від партії «Слуга народу» у 2019 р.; помічниця нардепа 4-госкликання Григорія Омельченка (БЮТ).

Любченко Павло Миколайович ("Слуга народу")

Професор кафедри державного будівництва НЮУ ім. Ярослава Мудрого. Завідувач  відділом конституційно-правових проблем державного будівництва Національної академії правових наук України, 52 роки

Освіта: доктор юридичних наук, професор, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого.

Розлучений. Має трьох дітей

Колишні посади та громадська діяльність: помічник бригадира тракторної бригади; доцент кафедри державного будівництва Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого; завідувач наукового сектору правових проблем організації та функціонування місцевого самоврядування. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від Радикальної партії Олега Ляшка, у 2019 році - від партії "Голос".

Мірошниченко Юрій Романович ("Опозиційна платформа – За життя")

 

Екснардеп, 49 років

Освіта: факультет іноземних мов Ніжинського педагогічного інституту і КНУ ім. Шевченка; юридичний факультет Академії праці та соціальних відносин; магістр державного управління Національної академії державного управління при Президентові України; кандидат політичних наук, доктор юридичних наук.

Одружений, троє дітей.

Колишні посади та громадська діяльність: народний депутат 5, 6, 7 і 8 скликань; представник Президента України у Верховній Раді України; засновник і президент ВГО "Нова генерація"; президент Центру ефективного управління. У 1999 році балотувався на посаду мера Києва. У 2004 році був членом президентської виборчої команди Віктора Януковича. У 2019 балотувався у народні депутати від партії "Опозиційна платформа - За життя".

Перепелюк Володимир Григорович ("Слуга народу")

Науковий консультант Касаційного адміністративного суду. Експерт Центру політико-правових реформ. Науковий консультант ради при Вищому адміністративному суді України, 44 роки

Освіта: кандидат юридичних наук, НЮА ім. Мудрого.

Колишні посади та громадська діяльність: головний консультант Відділу узагальнення судової практики Вищого адміністративного суду України.

Плукарь Віталій Володимирович ("Слуга народу") - Заступник Голови

Член попереднього складу ЦВК, 33 роки

 

Освіта: кандидат юридичних наук, Львівський державний університет внутрішніх справ.

Одружений, є син.

Колишні посади та громадська діяльність:  завідувач відділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України; помічник народного депутата 7 скликання Валерія Карпунцова; член ЦВК минулих років.

Постівий Сергій Олександрович ("Слуга народу")

Керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, 32 роки

Освіта: юридична, Східноєвропейський університет економіки і менеджменту; спеціаліст законодавчої діяльності, Інститут законодавства Верховної Ради України.

Одружений.

Колишні посади та громадська діяльність: радник міського голови Білоцерківської міськради; помічник народних депутатів Сергія Кудлаєнка ("БПП "Солідарність"), Володимира Полочанінова (ВО "Батьківщина) й Андрія Пишного (ВО "Батьківщина"); приватний нотаріус; головний спеціаліст-юрисконсульт, державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель у Черкаській області; засновник ГО "Конституційний конвент".

Фрицький Юрій Олегович" ("Слуга народу")

Завідувач кафедри конституційного, адміністративного права та соціально-гуманітарних дисциплін Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Член редколегії видання «Економіка. Фінанси. Право», 62 роки

Освіта: юридичний факультет КНУ ім. Шевченка; Німецька Академія менеджменту; Міжнародний інститут менеджменту Гернштайн; Інститут паньства і права Польської академії наук; юридичний факультет Яґелонського університету. Доктор юридичних наук.

Колишні посади та громадська діяльність: доцент кафедри права Київського політехнічного інституту; заступник декана і професор кафедри державно-правових дисциплін юридичного факультету Академії муніципального управління.

*****

Нагадаємо, що 13 вересня 2019 року попередній склад Центральної виборчої комісії був розпущений за рішенням парламенту. За відповідну постанову проголосував 341 народний депутат із необхідних 300. Верховна Рада звільнила всіх членів попереднього складу ЦВК, до яких входили:

Басалаєва Алла Валентинівна;

Бернацька Наталія Іларіонівна;

Вербенський Михайло Георгійович;

Діденко Олег Миколайович;

Євстігнєєв Андрій Сергійович;

Єфремова Ірина Олексіївна;

Желтова Ольга Миколаївна;

Конопольський Олег Миколайович;

Кустова Світлана Миколаївна;

Лотюк Ольга Степанівна;

Махніцька Катерина Григорівна;

Плукарь Віталій Володимирович;

Радченко Євгеній Володимирович;

Сліпачук Тетяна Володимирівна;

Шипілов Леонтій Миколайович;

Юзькова Тетяна Леонідівна.

Як депутати голосували за розпуск Комісії можна подивитись тут.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський направив подання про розпуск ЦВК до парламенту 10 вересня цього року.

Причиною такого рішення голова держави назвав «неодноразовий прояв недостатньої виваженості або навіть політичної упередженості» колишніх членів Комісії. Президент також згадав конкретні приклади із рішеннями ЦВК не реєструвати велику кількість кандидатів у народні депутати на парламентських виборах влітку цього року, а також «непослідовні» дії щодо встановлення результатів на окремих виборчих округах.

Колишній склад Центральної виборчої комісії назвав рішення Зеленського «політичним кроком» і відхилила всі звинувачення на свою адресу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...