Новини » Світ 133 Читать эту новость на русском

У польському місті Познань відкрили командний пункт дивізії США

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак та посол США Джорджет Мосбахер, Познань, 4 жовтня 2019 року PAP/Jakub Kaczmarczyk

У Польщі в місті Познань відкрили командний пункт американської 1-ї піхотної дивізії.

Це результат угоди між президентами Польщі та США, укладеної 23 вересня. Загалом у Польщі мають бути розміщені понад 5 тисяч американських солдатів, – повідомляє Польське радіо.

Міністр національної оборони Маріуш Блащак нагадав, що на цей рік припадає 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Польщею і Сполученими Штатами. «Польщу і США об’єднує стратегічне партнерство, що спирається на спільні цінності, традиційні дружні зв’язки та повагу до взаємних інтересів. Завдяки постійно присутнім американським силам у Польщі та здатності до подальшого швидкого зміцнення, рівень безпеки Польщі та інших союзників у нашому регіоні значно зросте. Отже, Польщу остаточно перестануть сприймати як буферну державу», – заявив міністр Маріуш Блащак.

Очільник Міністерства національної оборони зазначив, що Висунутий командний пункт дивізії США відіграє особливу роль; координуватиме дії американських військ на східному фланзі НАТО. Міністр також нагадав, що Польща здійснила значні закупівлі, пов’язані зі збільшенням присутності на своїй території солдатів США. «Партнерство зі США вийшло на інший рівень і ніколи не було таким сильним, як зараз», – додав Маріуш Блащак.

Посол США у Польщі Джорджет Мосбахер заявила під час церемонії у Познані, що відносини обох держав ніколи не були ближчими. Дипломатка відзначила, що Польща першою захищалася від нападу агресорів, які довели до Другої світової війни. «Наше партнерство у сфері безпеки показує силу наших відносин. Ми разом захищаємо наші цінності та демократичні принципи», – сказала пані посол.

Нагадаємо, у столиці Польщі 4 вересня проходив Варшавський форум безпеки.

загрузка...
загрузка...
Loading...