live

У Львові відзначили 110-ту річницю від дня народження Богдана-Ігоря Антонича

Сьогодні, 5 жовтня, у Львові відбулись заходи з нагоди 110 річниці від дня народження відомого українського поета, прозаїка, перекладача Богдана-Ігоря Антонича.

«Він прожив 28 років. Написав 4 книжки. Став однією з найвеличніших постатей свого часу… Сила його творчості була і є такою сильною, що за це він увійшов в світову літературу. У Львові жив на вул. Городоцькій, де навпроти йому зараз є громадський простір з пам’ятником. Він – це Богдан-Ігор Антонич. Сьогодні виповнюється 110 років від дня його народження», – Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Нагадаємо, у жовтні Музей-садиба родини Антоничів, що у Бортятині на Мостищині (філія Львівського музею історії релігії), проведе низку заходів, які приурочені 110-й річниці від дня народження Богдана-Ігоря Антонича: зустрічі, презентації, поетичні читання, майстер-класи, концертні дійства.

Довідка

Богдан-Ігор Антонич народився на Лемківщині в родині греко-католицького священика, випусник філософського факультету Львівського університету став найвіртуознішим українським віршарем, поетом-шаленцем, поетом-містиком.

Богдан-Ігор Антонич був і автором понад двох десятків статей, у яких порушив низку теоретичних проблем літературознавства та висловив власні погляди на сучасний йому літературний процес (як світовий, так і український), при цьому виявивши ерудицію та тонкий естетичний смак.

Він був усебічно обдарованою людиною: малював, грав на скрипці, мріяв стати композитором. Усе це, особливо захоплення живописом і музикою, вплинуло на його сприймання навколишнього світу, сприяло виробленню особливого поетичного стилю й образності його творів. У багатьох поезіях помітна ця єдність мистецтв. А ще твори поета ніби наповнені весною та сонячним світлом, часто вони вражають несподіваним поглядом на, здається, звичайні речі.

«Через офіційну заборону ширше знаний лише з середини 1960-х; справив значний вплив на сучасну українську поезію.

У 1989 році на будинку по вул. Городоцькій, 50 у Львові, де він мешкав встановлено меморіальну таблицю, того ж року, за ініціативи голови Львівської спілки письменників Романа Лубківського, в рідному селі Новиця на Лемківщині встановлено та урочисто відкрито пам’ятний знак поетові.

28 жовтня 2009 року Національним банком України введено в обіг пам’ятну монету на честь Богдана-Ігора Антонича номіналом 2 гривні.

20 листопада 2016 року, на вул. Городоцькій, у сквері, навпроти будинку, де мешкав Богдан-Ігор Антонич, за сприяння Львівської міської ради відбулася церемонія відкриття пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу.Loading...
Loading...
Loading...