Новини » Суспільство 5 жовтня, 2019, 23:51
На Міжнародному ПЕН-Конгресі ухвалили резолюцію щодо ситуації зі свободою слова в Криму

Під час 85-го Міжнародного ПЕН-Конргесу в Манілі (Філіппіни), 2 жовтня, Асамблея делегатів Конгресу одноголосно проголосувала за ухвалення резолюції щодо ситуації зі свободою слова і вираження поглядів у Криму.

«Резолюцію підготував Український ПЕН у партнерстві з громадською організацією «КримSOS». Подання резолюції на розгляд Асамблеї підтримали Німецький, Естонський, Латвійський, Польський і Білоруський ПЕН-центри», – повідомляють на на сайті Українського ПЕН-клубу.

«Міжнародний ПЕН глибоко стурбований масштабними обмеженнями свободи слова і вираження поглядів у Криму, незаконно окупованому й анексованому Росією у березні 2014 року.

Протягом 5,5 років невизнаної анексії Криму, ООН та інші правозахисні групи зафіксували багаторазові серйозні порушення прав людини на півострові: незаконні обшуки, арешти та утримання під вартою, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, тортури, грубі порушення прав на справедливий судовий розгляд і вбивства. Російська Федерація продовжує застосовувати своє законодавство в Криму, не виконуючи зобов’язання перед міжнародним гуманітарним правом щодо дотримання існуючого законодавства на окупованій території», – йдеться у резолюції міжнародного ПЕН щодо ситуації зі свободою вираження поглядів у Криму.

Повністю ознайомитися з текстом резолюції українською і англійською мовами можна тут.

Нагадаємо, у ЮНЕСКО заявили, що в анексованому Криму погіршилася ситуація з правами людини, включно з правами меншин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 05:14 :44