"У Зе обіцяли справу проти Байдена в обмін на зустріч з Трампом". Що стало зрозуміло після свідчень Волкера в Конгресі

Курт Волкер. Фото EPA-EFE

Команда президента України Володимира Зеленського обіцяла поновити розслідування проти сина Джо Байдена в обмін на зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

До такого висновку прийшло видання "Страна.ua", проаналізувавши нещодавно оприлюднене листування тепер вже колишнього спецпредставника США Курта Волкера з іншим високопоставленим чиновником Гордоном Сондлендом - послом США в ЄС та затятим прихильником і донором кампанії Трампа, а також з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані та Андрієм Єрмаком, помічником Зеленського, з яким Волкер звів Джуліані в Мадриді цього літа.

"Як тільки буде дата зустрічі з Трампом, почнемо розслідування"

Як зазначає видання, у згаданому листуванні мова йшла про скандальну телефонну розмову Трампа і Зеленського, яка відбулася ще в липні поточного року. До слова, там президента України називають просто Z.

Як з'ясувалося, через декілька тижнів після тієї розмови Волкер погоджував з Джуліані і Сондлендом текст заяви Зеленського про справу проти Байдена і втручання України в минулі президентські вибори на боці демократів, за що йому обіцяли особисту зустріч з Трампом в Білому домі.

"Головне, щоб Зеленський сказав, що допоможе з розслідуванням і зверне увагу на особисті справи людей, які можуть бути згадані", - говорив Волкер послу.

"У Білому домі кажуть, що якщо президент Z переконає Трампа в тому, що розслідування піде і докопається до суті того, що сталося в 2016 році, ми вже точно призначимо дату візиту до Вашингтона", - писав він же вже Єрмаку.

"Щоб уникнути непорозумінь, можливо, буде корисно попросити Андрія підготувати чорновий варіант заяви (під зобов'язання його не розголошувати), щоб ми могли точно розуміти, що саме вони мають намір заявити", - писав Сондленд.

Згодом, як додає видання, до діалогу з Сондлендом підключився тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор:

"Гордон, ми вчора з Куртом обговорювали ось що: Саша Данилюк дав зрозуміти, що Зеленському важливо, щоб Україну сприймали серйозно, а не лише як інструмент в вашингтонської політичної бійці за переобрання".

На що Сондленд відповів: "Абсолютно, але потрібно починати діалог і будувати відносини, незалежно від приводу. Мене хвилює, що буде, якщо станеться по-іншому".

Пізніше Волкер переслав Сондленду проєкт заяви Зеленського:

"Особливу увагу потрібно приділити проблемі втручання в політичні процеси в Сполучених Штатах. Особливо припущенням про втручання українських політиків. Я хочу заявити, що це неприпустимо. Ми маємо намір почати і завершити прозоре і неупереджене розслідування всіх фактів і епізодів, в тому числі що стосуються Burisma і виборів 2016 США, що, в свою чергу, зможе запобігти появі цієї проблеми в майбутньому ".

Однак, як відомо, такої заяви не прозвучало, незважаючи на те, що в розмові Зеленський чітко обіцяв Трампу почати розслідування, підкреслює "Страна".

"У Зеленського обіцяли допомогти Трампу перемогти Байдена і почати проти нього справу - але тільки якщо його запросять до Білого дому. Але у Трампа тягнули із запрошенням, оскільки не було розуміння, що у Києва є по Байдену і коли буде розслідування. Тим більше Волкер наполягав, що Юрію Луценку, який раніше зливав інформацію, вірити не можна, оскільки він це робив, щоб Вашингтон допоміг йому залишитися генпрокурором, і це теж є в листуванні. Тобто Волкер грав в даній ситуації не зовсім на боці Трампа ", - сказало "Страні" джерело з політичних кіл Вашингтона.

"Це все, що потрібно знати про суверенну Україну"

При цьому видання зауважує, що з листування також випливає, що Єрмак дійсно запевнив американців, що Зеленський почне розслідування відразу після анонса рандеву з Трампом.

"Як тільки у нас буде точна дата зустрічі, ми проведемо брифінг для преси, де оголосимо про майбутній візит і визначимо стратегію перезавантаження відносин між США і Україною - включаючи, серед іншого, розслідування по Burisma і втручанню в вибори", - написав помічник Зеленського Волкеру 10 серпня.

"Листування показує, що чиновники Держдепу вважали, що Трамп не погодиться зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським до тих пір, поки Зеленський не пообіцяє розпочати розслідування - причому зробить це публічно", - пише Washington Post.

"Це все, що потрібно знати про суверенну Україну", - іронізують в соцмережах блогери.

Нагадаємо, напередодні колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа на Володимира Зеленського заявив, що просив українське керівництво не втручатись у внутрішню політику Сполучених Штатів. 

Майже одночасно з цим комітет Палати представників США із закордонних справ оприлюднив листування Волкера із згаданими високопоставленими чиновника. Більше коротких цитат із них за посиланням.  

Loading...