«Зе проти ЗМІ»: Мітингувальники закликали Зеленського припинити тиск на свободу слова

Скріншот відео

У Житомирі, під музично-драматичним театром м. І. Кочерги, де має відбутись зустріч Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка, зібрались кілька десятків мітингувальників. Вони закликають українського президента підтримати свободу слова та припинити тиск на телеканали 112 Україна, NewsOne та ZiK.

Про це повідомили в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK.

У Житомирі під Драматичним театром, де має відбуватись форум, в рамках якого і пройде зустріч Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка, зібрались активісти, щоб підтримати свободу слова в Україні. Люди тримали в руках плакати із написом «Зе проти ЗМІ» та фотографії ведучих телеканалу «112 Україна» із заклеєними ротами.

Скріншот відео
Скріншот відео

«Нагадаємо, що 5 вересня Нацрада розглядала питання непродовження ліцензії 5 регіональним мовникам, які мовлять під емблемою каналу «112 Україна». На думку журналістів багатьох телеканалів, це політично вмотивоване рішення», – розповіла кореспондентка телеканалу ZIK Алла Жизнєвська.

Вона підкреслила: активісти прийшли на мітинг, адже вважають, що саме їм вирішувати, які канали дивитись, а які – ні.

«Я – проти закриття телеканалів. В Україні свобода слова, вона має бути. Для чого закривати канали? Україна – вільна. Вона має говорити те, що вважає за потрібне», – обурювалась активістка Надія.

Водночас активіст Кирило наголосив: зараз відбувається відкритий тиск на телеканал NewsOne ZIK та «112 Україна».

Скріншот відео
Скріншот відео

«Наша країна позиціонує, що тут – демократія, а натомість тут відбувається прямий тиск на свободу слова. Я проти цього. Якби людям не подобалось, вони б просто не дивились ці канали», – вважає мітингувальник.

«Уся передвиборча кампанія президента та «Слуги народу» базувалась, що влада – ближча до народу, йшла мова про народовладдя. Але ми цього не бачимо, бачимо, що закривають телеканали, але хочуть продавати  українську землю. Люди не можуть вільно висловлюватись на майданчику. У нас були майданчики, де і влада і опозиція могли вільно висловлювати свою думку, але зараз цього немає», – додала Жизнєвська.

Як повідомлялось, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій на мовлення.

Напередодні цього, 5 вересня, Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne» та призначити позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Loading...