Рябошапка про відновлення справи Burisma: ГПУ проводить аудит цих кримінальних проваджень

Голова ГПУ Руслан Рябошапка. Фото glavcom.ua

Генеральна прокуратура України наново оцінює усі провадження, які були закриті чи роздроблені і розслідувались раніше, щоб переглянути їх у випадках ухвалення незаконних рішень.

Про це генпрокурор Руслан Рябошапка заявив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"У цій сфері, в якій можуть бути фігурантами Злочевський, Курченко та інші люди чи кампанії – таких проваджень близько півтора десятка. Ми переглядаємо усі провадження", - сказав він, відповідаючи на питання про можливе відновлення справи проти керівництва газодобувної компанії Burismа.

Рябошапка наголосив, що там,  де прокуратура втратила можливість розслідувати справу, потрібно буде ухвалювати рішення по передачі їх за підслідністю.

"Таких проваджень, насправді, в нас дуже багато. Як один із прикладів, я наведу справу щодо колишнього народного депутата, який входив до так званої Сім’ї. Це провадження було подріблено і розкидано по різних регіонах України, різних відділах правоохоронних органів. Ми його збирали по всій країні, консолідували в одних руках і передали до відповідного органу", - повідомив генпрокурор.

Він нагадав, що з 20 листопада Генпрокуратура не зможе дорозслідувати жодних справ.

Рябошапка розповів, що важливим напрямком роботи Генпрокуратури є аудит справ і стану, в якому сьогодні є органи прокуратури.

"Ми почали переглядати рішення, які були ухвалені не лише протягом останніх місяців, а й останніх років. Багато резонансних справ були або закриті, або розділені в провадженнях і розкидані по всій країні. Зараз ми шукаємо такі справи, відновлюємо у них провадження, передаємо за підслідністю. Якщо бачимо інші незаконні рішення, також відповідно реагуємо", - підкреслив він.

Нагадаємо, 27 вересня Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампу через телефонну розмову Трампа і Зеленського. Демократична партія звинувачує президента в тиску на українського президента для розслідування діяльності газової компанії Burisma в Україні, до ради директорів якої входив Гантер Байден.

Після цього президент США Дональд Трамп заявив, що Україні слід провести розслідування у справі сина колишнього віце-президента США Джо Байдена Гантера.

Нещодавно ексдепутат Олександр Онищенко розповів, як українську компанію Burisma використовували для втручання у вибори президента США в 2016 році.

Як повідомлялось раніше, колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що був змушений припинити розслідування стосовно компанії "Бурісма", членом ради директорів якої був Хантер Байден, син віцепрезидента США Джо Байдена під тиском з боку США.

Loading...