Утиски свободи слова в Україні: Нардеп сподівається на швидку реакцію Європи

ZIK

Якщо нинішня влада чітко продемонструє свою негативну позицію щодо утисків телеканалів та журналістів в Україні, ситуація зміниться. Для Європи принцип свободи слова є базовим у побудові демократичного суспільства. Можливо, незабаром отримаємо відповідну реакцію ПАРЄ та інших європейських інституцій.

Таку думку у кулуарах парламенту висловив народний депутат від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Пузанов. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він сподівається, що суд розгляне питання щодо скасування ліцензії на цифрове мовлення телеканалу «112 Україна» без «використання політичного підтексту» та винесе законне рішення.

«Визнає рішення Нацради незаконним, скасує його. Телеканали отримають можливість працювати, висвітлювати інформацію, як вони роблять це зараз», – зазначив Пузанов.

На його думку, тут вся справа не так у журналістах, як у політиках, які представляють партію влади.

«Вона неодноразово заявляла про те, що не є ворогом для телеканалів, що підтримуватиме свободу слова, не продовжуватимуть практик, які запровадила попередня влада щодо тиску, необґрунтованих звинувачень в роботі на Москву та всіх ворогів на світі. Думаю, від неї багато залежить, як саме чиновники, суд, суспільство сприйматимуть ці події», – вважає нардеп.

Він переконаний: якщо нова влада чітко заявить свою позицію – проти утисків свободи слова, закриття каналів, проблема вирішиться. Суспільство усвідомить неприпустимість таких дій і, відповідно, ситуація зміниться.

«На міжнародному рівні я знаю, що і представники нашої партії дуже активно працюють, щоб європейські політики дізнались про цю проблему, про масові випадки нападів на журналістів, утисків свободи слова. Я переконаний, що Європа почує це, для неї це взагалі є принциповим та базовим принципом побудови демократичного суспільства. Сподіваюсь, ми незабаром отримаємо реакцію і ПАРЄ, і інших європейських інституцій щодо цих випадків», – підкреслив Олександр Пузанов.

Як повідомлялось, сьогодні журналісти телеканалів ZIK, NewsOne та «112 Україна» провели акцію солідарності проти цензури. Три телеканали на 30 хвилин припинили активне мовлення.

Loading...