У Міноборони розповіли, як відбуватиметься розведення військ у Петровському і Золотому

Українські військові. Фото: EPA/KONSTANTIN IVANOV

Процес розведення військ у Петровському і Золотому розпочнеться за умови дотримання режиму припинення вогню протягом семи днів.

Про це повідомляє пресцентр Міноборони.

Зазначається, що процес розведення військ дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних організацій, а також дозволить провести розмінування територій.

«Збройні сили України технічно готові до процесу розведення, дотримуючись всіх взятих зобов’язань, і зроблять все можливе, щоб запобігти втрати в рядах українських військовослужбовців і захистити людей», – йдеться в повідомленні.

У Міноборони наголосили, що основною умовою для початку розведення військ є дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів.

«Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування і є дзеркальним, тобто таким яка повинна здійснюватися обома сторонами. Процес розведення військ буде відбуватися послідовно, у два етапи: перший етап – відвід особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд і подальше розмінування територій. Якщо зазначені умови не виконуються, процес розведення військ припиняється», – додали у відомстві.

Крім того, у Міноборони кажуть, що на сьогодні в Станиці Луганській завершився перший етап розведення, і йде процес демонтажу інженерних споруд. Такими ділянками розведення стануть населені пункти Золоте і Петрівське.

Як відзначається, ЗСУ під час розведення будуть надавати допомогу мирному населенню, а також співпрацювати з місцевою владою в рамках реалізації гуманітарних проектів. Проекти з відновлення інфраструктури не будуть зупинені.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Мінську була досягнута домовленість про розведення військ в Петровському і Золотому.

Loading...