Сенцов розповів про свої "червоні лінії" в ПАРЄ

Олег Сенцов. Фото EPA-EFE

Український режисер і звільнений політв’язень Олег Сенцов розповів про особисті "червоні лінії" у роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Про це йшлося  під час його брифінгу у Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ, який транслював телеканал ZIK.

"Особисто для мене, головною червоною лінією в ПАРЄ буде можливість участі у цій сесії парламентарів, обраних на окупованих територіях шляхом незаконних виборів, які здійснювала Росія – від Криму. Якщо людина обиралась від Криму, від окупованої території, вона не має права тут бути. Це протирічить принципам Ради Європи, статуту ПАРЄ і всім деклараціям, які вони проголошували", - сказав Сенцов.

За його словами, Росія намагатиметься у будь-що затягнути сюди таку людину, показуючи усьому світу і самій собі: якщо людина з Криму приїхала на ПАРЄ, значить, де-факто Європа визнає Крим частиною Росії.

"Це неможливо для мене і для багатьох громадян України. Якщо цю лінію пересічуть, особисто для мене діалог на цьому майданчику завершиться", - зауважив режисер.

Сенцов додав, що Росія не виконує основних вимог перебування у Раді Європи.

"Я не можу, як українець, вітати повернення Росії в ПАРЄ. Та європейці хочуть із нею спілкуватися і вони це робитимуть. Переговори кращі, ніж війна. З фактом того, що тут Росія, уже нічого не можна вдіяти. Із нею розмовлятимуть на цьому майданчику, намагатимуться допомогти громадянському суспільству всередині Росії і намагатимуться спілкуватись із нею щодо порушення прав на окупованих територіях", - сказав він.

Водночас Сенцов підкреслив, що не бачить у цьому нічого поганого, окрім того, що Росія "сприймає цей факт, як все добре".

"Ви самі розумієте, РФ, вона вже зі всіма помирилася. А це не так, я дуже сподіваюсь, що європейські парламентарі теж розуміють: це ще не все", - зазначив він.

Раніше повідомлялось, що Сенцов подарував Еммануелю Макрону свій тюремний кухоль, аби президент Франції не забував про українських полонених.

Loading...