live

Онищенко пояснив, як Burisma пов’язана з Байденом і втручанням у вибори президента США у 2016 році

Фото: NewsOne

Народний депутат України VIII скликання Олександр Онищенко в ефірі програми «Епіцентр української політики» на телеканалі NewsOne розповів, як українську компанію Burisma використовували для втручання у вибори президента США в 2016 році.

«Порошенко як зазвичай в 2014 році сказав Генпрокурору накласти арешт на компанію. Компанія дійсно успішна. Кононенко відразу ж почав вести переговори зі Злочевським. Якщо ви простежите динаміку компанії Burisma, то, як тільки було накладено частково арешт, компанія не була повністю арештована. Було накладено арешт і порушені кримінальні справи на самого Злочевського. Компанія продовжувала працювати», – розповів Онищенко.

З його слів, заступник голови партії «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко відразу ж розпочав переговори зі Злочевським та після цього на підприємства Порошенко почав надходити газ, за ​​який він потім не розраховувався.

«Коли Злочевський попросив мене провести переговори з Порошенком сума за газ на компаніях Порошенко вже була близько 10 млн доларів, і вона не була оплачена. Це було, знаєте, як щомісячний внесок порядка по мільйону доларів у вигляді газу на підприємства Порошенка, які влаштовували експрезидента. Кримінальні справи тривали, все це йшло своєю чергою, а Злочевський просто потихеньку, по мільйону на місяць, перекидав на Кононенка та підприємства Порошенко. Злочевського ця ситуація не влаштовувала, і наприкінці 2015 року він мене попросив поговорити з Порошенком, щоб припинити цю історію», – уточнив екс-нардеп.

За даними Онищенка, Злочевський запропонував Порошенкові досить велику суму, багато часток у бізнесі, які він підготував. Вся ця історія виливалася десь на 50 млн доларів. Саме таку суму пропонував Злочевський за закриття кримінальних справ.

«У розмові з Порошенком, він уже не міг повноцінно приймати якісь рішення, тому що розумів, що там знаходиться Байден, і у нього є якісь свої інтереси. Я думаю, що компанію Злочевського розцінювали, перш за все, як одну з компаній, яка може фінансувати вибори Хіларі Клінтон. Тому що Байден перебував там, можливо, через чорний кеш з України», – пояснив він.

За словами Онищенко, це було досить серйозна фінансова підтримка, тому що в Америці усі транзакції дійсно відстежувалися.

«Взаємодія було у демократів, зокрема у сім’ї Клінтона з Пінчуком, і у Байдена через компанію Burisma. Якщо Пінчук вів і відправляв офіційні гроші на фонд Гіларі Клінтон через свій благодійний фонд, то, думаю, Байден фінансував тоді ту ж кампанію Клінтон через Burisma. Тому, Порошенко сам вже тоді не міг нічого робити», – підкреслив політик.

Онищенко уточнив, що після того, як був звільнений Шокін і приступив до посади Луценко в 2016 році, хронологічно простежувалися певні домовленості.

«Перед самими виборами в Америці всі кримінальні справи проти Burisma були закриті, Юрій Луценко вийшов на прес-конференцію і оголосив, що компанія заплатила якісь смішні податки, з компанією повністю все домовлено, всі кримінальні справи закриті», – додав він.

Як відомо, депутат від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Ренат Кузьмін заявив, що генеральний прокурор Руслан Рябошапка повинен негайно запустити розслідування у справі екс-віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера.

 Loading...
Loading...
Loading...